Bahçeli: Bu ikinci Habur rezaletidir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Almanya'daki seyahati sırasıda dün Diyarbakı'da yaşananları yorumladı. Bahçli, olanları "ikinci Habur rezaleti" olarak nitelendirdi

Bahçeli: Bu ikinci Habur rezaletidir

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Oberhausen'de Almanya Türk Federasyonu'nun 28. Büyük Kurultay programına katılarak partililerine seslendi.

Bahçeli konuşmasında Başbakan Erdoğan'a sert sözlerle yüklendi.

Bahçeli, ''Ülkemiz zor durumdadır. Başbakan yangına benzinle gitmektedir. Ana vatanda Türklüğü sindirmeye çalışan bir hükümet iş başındadır. Siz burada bayrağınızla iftihar ediyorsunuz ama Türkiye'de bayrağı indirmek için hainlerden destek uman bir yönetim işbaşındadır. Türklükle adeta savaşmaktadır. Başbakan milli ve manevi değerlere üst üste saldırmaktadır. Andımızı kaldırmayı çağdaşlık olarak sunan bu Başbakandır. Mualifleri susturmaya çalışan bu şahsiyettir. Hükümet etnik bölücülüğü palazlandırmış, PKK'yı aklamak için düğmeye basmıştır. Başbakan şimdi de kardeşi Barzani ile Diyarbakır'da buluşmuştur. Peşmerge başı ve sözde bir sanatçı Habur'dan Türkiye'ye giriş yapmıştır. Bu ikinci Habur rezaletidir. Başbakan, peşmerge ile Diyarbakır'da ortaya çıkmıştır. Bu ülkeye ve Türk milletine zarar verdirmeyeceğiz" açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2013, 10:12
banner53
YORUM EKLE

banner39