banner15

Bahçeli bu kez kara harekatı istedi

PKK'nın Kandil ve Zap kamplarına yapılan hava harekatına "Çok şükür" diyen Devlet Bahçeli, hava operasyonu destekli kara harekatının bir an önce yapılmasını istedi.

Bahçeli bu kez kara harekatı istedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Çok şükür sürekli olarak önerdiğimiz Kandil'e ve terörist kamplara yönelik harekat şimdilik havadan yapılmıştır. Artık hava operasyonu destekli kara harekatı bir an önce yapılmalı ve süresi 17 Ekim'de dolacak olan sınır ötesi harekat izni mutlaka uzatılmalıdır" dedi.

Partisinin Ankara teşkilatı tarafından Gölbaşı Akalın Restoran'da düzenlenen iftara katılan Bahçeli, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde yapılan saldırıyı "kahpece ve kalleşçe" olarak nitelendirerek, 8 asker ve 1 köy korucusunun hayatını kaybettiğini, 15 vatan evladının da bu saldırıda yaralandığını söyledi. Ş

Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine, silah arkadaşlarına ve Türk milletine sabır ve başsağlığı dileğinde bulunan Bahçeli, yaralılara da acil şifalar diledi.

Devlet Bahçeli, Türkiye'nin, "bu kritik ve karanlık sürece hükümetin sözde ileri demokrasi parolasıyla" geldiğini savunarak, ülkenin barış ve özgürlük propagandası altında kırılma noktasına geldiğini ileri sürdü.

Mübarek Ramazan ayının istismar edilerek canilere sabırla yaklaşıldığının bile dile getirildiğini öne süren Bahçeli, "Ancak aynı sabır nedense Suriye'ye karşı gösterilemedi" dedi.

KARA HAREKATI İSTEDİ

"Açılım adı verilen rezaletle Türk devletinin itibarı, saygınlığı ve kudreti ayaklar altına alınmış ve gölgelenmiştir" diyen Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Türk milleti yıkım ihalesini alan siyasi müteahhitlerin etnik hafriyat çalışmasıyla dağılmanın, parçalanmanın ve ayrılmanın sınırına yuvarlandı. Bundan sonra ülke ve millet olarak bizi çetin günler ve meşakkatlerle dolu bir dönem beklemektedir. Türk milleti elbette bir avuç çapulcuya teslim olacak kadar aciz, korkak ve zayıf değildir. Ancak, bunu öncelikle idrak etmesi gerekenler siyasi sorumluluğu üstlenenlerdir.

Çok şükür sürekli olarak önerdiğimiz Kandil'e ve terörist kamplara yönelik hareket şimdilik havadan yapılmıştır. Artık hava operasyonu destekli kara harekatı bir an önce yapılmalı ve süresi 17 Ekim'de dolacak olan sınır ötesi harekat izni mutlaka uzatılmalıdır. Kandil canilerin başına yıkılmalıdır. İnleri yok edilmeli ve PKK'yı himaye eden, destekleyen, arkalayan ve aklamaya çalışan içte ve dışta kim varsa gerekli ders verilmeli ve hadleri bildirilmelidir. Türk devleti bunu yapmaya muktedirdir. Türk milleti böylesi bir mücadeleye her şeyiyle hazırdır ve bu kanlı örgütün ve bölücülüğün yok edilmesi ve kökünün kazınması için sabırsızdır.

Şayet bunlar olursa, 'bıçak kemiğe dayandı' sözlerinin bir anlamı olacaktır. Ve 'sözün bittiği yerdeyiz, sabrımız bitti' diklenmelerinin inandırıcılığı ortaya çıkacaktır. Yoksa bu kanlı tezgah önce hükümeti ve başbakanı içine alacak, sonra da milletimizi ve vatanımızı kirli çarkın dişlerinde öğütecek ve un ufak edecektir."

'DESTEK VERECEĞİZ'

MHP lideri, parti olarak terörle yapılacak onurlu, milli ve kararlı her mücadelenin yanında ve arkasında olacaklarını bildirdi.

Bahçeli, "Eğer bu süreçte ihmal, atalet ve terörle mücadelede ipe un seren kayıtsızlık görürsek de, AKP'den bunun hesabını sormaktan asla geri durmayız" ifadelerini de kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2011, 08:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
f.duman
f.duman - 8 yıl Önce

bahçeli bu konuda hep doğruları söyledi. söylediklerinde hep haklı çıktı.takdir ediyorum gerçekten devlet adamı.

banner39

banner36

banner37

banner35