banner39

Bahçeli: Erdoğan, Davutoğlu şantaj altında mısınız?

Çözüm Süreci'ne ağır eleştirilerde bulunan Devlet Bahçeli, " Sayın Erdoğan sayın Davutoğlu birileri sizi tehdit mi ediyor, şantaj altında mı tutuluyorsunuz? Korkmayınız, söyleyiniz, itiraf ediniz." diye konuştu

Politika 04.11.2014, 11:53 04.11.2014, 11:53
Bahçeli: Erdoğan, Davutoğlu şantaj altında mısınız?

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında konuştu. Hükümet ile PKK arasında pazarlık yapıldığını savunan Bahçeli, hükümet ile cumhurbaşkanının şantaj altında olduğunu ileri sürdü.

Çözüm Süreci'ne "ihanet süreci" diyen Bahçeli, Türkiye'nin bu yolla çöküşe gittiğini iddia etti.

Bahçeli, konuşmasında hükümetin Çözüm Süreci projesine sert tepkiler göstererek şunları söyledi:

AKP'nin gitmesine az kalmıştır. Millet bu karabasandan kurtulacaktır. 12 yıldır süren bozgun dönemi demokrasi destanıyla kapanacaktır. Manevi mefta olan AKP kadroları Türkiye'nin üzerine saldırmıştır. AKP iktidarlarında büyük düşünmekten bahsedilmiş büyük büyük götürülmüştür. İşimiz hizmet gücümüz millet denilmiş, gerçek işin talan, gerçek gücün yalan olduğu görülmüştür. Hedef 2023 yutturmacıyla, büyük zaaf, 36 etnik parça hedef dağılma denilmiştir. Hayaldi gerçek oldu kandırmacasıyla ihanet gövde gösterisi yapmıştır. Sevindirici gelişme ki AKP'ye oy veren vatandaşlarım vahametin farkına varmıştır. Hükümetin tek ayak üzerinde 40 yalan söylediğini millietimiz anlamıştır. Milli kimliğe sabote düzenlenmiştir. PKK AKP ile birlikte parsayı toplamış voleyi vurmuş altın yıllarını yaşamıştır. İmralı adasındaki cani başı pazarlıklarla belini doğrultmuştur.

Şimdiki başbakan yardımcısı biz terörist ile pazarlık yapan namussuz ve şerefsizlerden değiliz demişti. Erdoğan ise bizim masaya oturduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar bunun hesabını verecektir demiştir. Sanıyorum şeref ve namusu ipe serilmiş un gibi olanlar bundan böyle iki düşünüp bir konuşacak ve ağızlarının perhizini bozmaya yanaşmayacaktır.

İmralı ve Kandil arasında tam bir pazarlık hattı kurulmuş. Başbakan'ın kalemini millet aleyhine kullanan ve Mahçupyanlığıyla tanınan danışmanı PKK'nın süreç boyunca çok şey kazandığını açıklamış. Bu danışman dikişi patlayan yama gibi açıldıkça açılmış, kamu düzeninin bölgede PKK'da olduğunu büyük keyifle duyurmuştur. İşte gerçek Türkiye tablosu budur. Daha sonra panikle inkar edilse de bu itiraf yarışına İçişleri bakanı da katılmıştır. Alan hakimiyetini kaybettik denilmiştir.

Bizim tespit ve müşahedelerimiz ihanet sürecinin Türkiye'yi çöküşe götürdüğüdür. PKK yol kesmekte, haraç toplamakta, özerklik ilan etmekte ve kanlı eylemlerini sıklaştırmaktadır. Devlet otoritesi sıfırlanmaktadır. PKK meseleyi uluslararası platforma taşımak için elinden geleni yapmaktadır. Türkiye çözülme ve kanlı savaş tehditleri arasına sıkışmıştır.

Kırmızı kitabı eline alanlar Türkiye üzerine kırmızı kalemi çekmek istemektedir. Erdoğan başbakan iken çözüm süreci umut yolculuğu demişti. Bahar kalıcı olacak demiş, neyin kalıcı olduğu bugünlerde iyice açığa çıkmıştır. Terör prangasını söküp atıyoruz diyerek pembe tablolar çizmiş sökülenin ne olduğunu aziz milletimiz görmüştür. Süreç tam bir kargaşa ve kaostur.

"TEHDİT Mİ EDİLİORSUNUZ?"

Cumhurbaşkanı ve başbakan süreçten ne anlaşılması gerektiğini açık açık Türk milletine anlatmalıdır. Herkes süreç ihanetinin iç yüzünü öğrenmelidir. Bu egemenliğin sahibi Türk milletinin en tabi hakkıdır. Terörist başının açıkladığı 156 sayfalık sözde yol haritasıyla ihanet sürecinin bir bağı var mıdır? Yabancı servisler tarafından eline tutuşturulan bu kanlı plana çözüm mü denmektedir? Bakanlar kurulundaki şahısların bir çoğunun öğrenemediği bu süreç nedir? PKK vatan evlatlarını ensesinden vururken hala süreçten bahsetmek hala müzakereleri şerefsizce sürdürmek nasıl olabilir? Sayın Erdoğan sayın Davutoğlu birileri sizi tehdit mi ediyor, şantaj altında mı tutuluyorsunuz? Korkmayınız, söyleyiniz, itiraf ediniz. Eğer ki siz kafa kola alışmışsanız, oyuna geldiyseniz, eğer ki hesabını veremeyeceğiniz ilişkileriniz bulunuyorsa yine de milletin şefkatine sığınınız. Emperyalist planların lord hesaplarının içinde olsanız da eğer tehdit edildiğinizi beyan ederseniz sahipsiz kalmayacaksınız.

"KORİDOR VATAN SUÇUDUR"

Erdoğan PYD'ye terör örgütü diyor, ABD çatır çatır bunlara silah veriyor. Peşmergeye koridor açtırıyor. Peşmerge meydan okur gibi konvoylarla alkışla karşılanıyor. Bu ihanet geçidinin tezkereyle alakası olduğu bilinmelidir. Peşmerge yabancı asker değildir. Peşmerge yönetimi bir korsan devlettir. MHP'nin desteği milli bekanın korunması içindir. Peşmergeye alan ve koridor açmak vatan suçudur. Fistanlı teröristlerin elinde oyuncak olmuştur AKP. Kamu düzeni derken vatan toprakları çiğnendi. Abin Barzani Erbil'den füzelerle geldi. Bunu kendine yedirebildin mi? Peşmerge'nin geçişine ABD dayatmasıyla yeşil ışık yakanlar suç işlemişlerdir. Anlaşılan o ki Kürdistan'ın inşası için ABD devreye girmiştir. Obama'yı bu kadar seven kalabalıkların Türkiye'de ne işi vardır. Bunlar hem ekmeğimizi yiyecekler hem de dönüp bir yanda askerimize kurşun sıkarken diğer yanda ABD sevdasıyla yanıp kavrulacaktır. Bu nankörlüktür, bu kalleşliktir bu kahpeliktir. Bunlar Türk milletinden uzak olmalıdır. Şehitlerin kanı yerde, katiller havalardadır.

PYD'nin PKK'nın Peşmerge'nin IŞİD'e karşı mücadelesi sınırlarımızın hemen dibinde tutunmalarını sağlayacak peşinden bölücü mahiyetli minyatür devletlere kapı aralanacak, yavaş yavaş Kürdistan ortaya çıkacaktır.

banner53
Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?