Bahçeli: Erdoğan, Gezi'nin intikamını alıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, " Başbakan Gezi Parkı'nın acısını çıkarmak için her şeyi yapmaktadır. Başbakan'ın gözünü hırs bürümüştür. " dedi

Bahçeli: Erdoğan, Gezi'nin intikamını alıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, öğrenci evleri tartışmalarıyla ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

Zinayı suç olmaktan çıkaranın kendisi olduğunu söyleyen Bahçeli, her yurtdışı seyahatinden önce Türkiye'yi tartışmalara boğmanın, Başbakan Erdoğan'ın âdet ve alışkanlığı olduğunu iddia etti: "Başbakan, Gezi Parkı'nın acısını çıkarmak için her şeyi yapmaktadır. Tencere tava çalanlardan hıncını almak, demokratik tepkileri sindirmek için her suçlamadan fayda beklemektedir. Başbakan'ın gözünü hırs bürümüştür. Bu şahıs, milletimizin birbirini gammazlaması için hiçbir vicdana sığmayan tezgâhların mimarlığına soyunmuştur."

Genel Başkan Bahçeli, Ankara Tandoğan'daki Türkiye Mitingi'nde partililere seslendi. Gündemdeki konulara değinen Bahçeli, Avrupalı olmak adına zinayı suç olmaktan çıkaranın Erdoğan ve hükümeti olduğunu belirtti. Başbakan'ın özel hayatları, konut dokunulmazlığını, kişisel hak ve hürriyetleri ihlâl ettiğini, herkesi belli bir kalıba sokmaya yeltendiğini savunan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: "Başbakan Erdoğan ölçüyü kaçırmış, otokontrolü kaybetmiştir. Başbakan'a göre herkes şüpheli, herkes güvenilmez ve herkes suça meyillidir. Millete hizmetkâr olduğunu söyleyen müzakereci Başbakan diktatör kesilmiş, iyice ceberrutlaşmıştır ancak Türk gençliği AKP'nin ipini çekecek, sandığı kafasına geçirecektir. Türk gençliği, iktidarı geldiği gibi gönderecektir. Bunu yapmak, genç kardeşim için artık millî bir görev olmuştur. Gezi olayları da dahil olmak üzere hiçbir dönemde bu kadar aşağılanmayan Türk gençliği, Başbakan'ın işini bitirecektir. Diyorum ki gençlik millet el ele, haydi iktidara güle güle. Herkesle kavgalı ve nizalı olan bu zihniyetten hesap sormak, Milliyetçi Hareket'in boynunun borcudur. Bunun için AKP'den kurtuluşa var mısınız? Başbakan'ı Yüce Dîvan'a yollamaya var mısınız? İhanetin yakasından tutmaya, kaçmasına fırsat vermeden tepesine binmeye, iktidardan kovmaya hazır mısınız? O zaman ilk hedef, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimleridir. Artık yeter, şimdi söz senin Türkiyem."

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2013, 17:29
banner53
YORUM EKLE

banner39