Bahçeli: Erdoğan, Peşmerge ile görüşmemeli

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Erdoğan ile Barzani'nin Diyarbakır buluşmasının gerçekleşmemesi gerektiğini savundu

Bahçeli: Erdoğan, Peşmerge ile görüşmemeli

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  Başbakan Erdoğan ile Barzani arasında Diyarbakır'da yapılması beklenen zirveye değinerek "çok tehlikeli bir ziyaret" nitelendirmesinde bulundu.

Bahçeli şöyle konuştu: "Bölücülük konferansının son halkası Diyarbakır'da tamamlanacaktır. Bu ziyaret çok tehlikelidir. Başbakan bugün Barzani'nin ayağına gidiyorken gün gelince İmralı canisine gitmeye razı gelecek midir. İmralı canisi tarafından sırat köprüsünde olduğu ifade edilen çözüm süreciyle ilgili güven mi verecektir. Bu görüşmenin bölücü emelleri daha da güçlendireceği açıktır. Başbakan peşmergeyle Diyarbakır'da kesinlikle görüşmemelidir. Çok istiyorsa Erbile'e gidip orada görüşmesinin ve bir daha da ger dönmemesinin önünde bir engel yoktur.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları:

ÖĞRENCİ EVLERİ TARTIŞMASI

Başbakan Erdoğan yurtta kalmayan tüm öğrencileri zan altında bırakmış aba altından sopa göstermiştir. Öğrencilere kalacak ve insanca yalayacak barınma yerleri temin etmek hükümetin en öncelikli görev alanlarındandır. Ancak Başbakan terör örgütlerine oluk oluk para akıtırken, IMF’ye 5 milyar dolar borç vermekten bahsederken gençlerimizi kaderine terk etmiştir. Başbakan Türk aile terbiyesini bu yaşa gelmesine rağmen idrak edememiştir. Bugüne kadar istisnalar dışında bu evlerden toplum için tehdit oluşturacak kimse yetişmemiştir. Başbakan Erdoğan acaba cemaat ve vakıf yurtlarından da mı rahatsızdır. Üniversite öğrencilerinin tüm sorunları çözülmüş bitmiştir de kısıra kimin kiminle kalacağına mı kamıştır. Gençleri çarpık ilişkiler içinde göstermeye Başbakan’ın ne hakkı vardır. Türk gençliği ahlaklı ve şuurludur. Aşağı yukarı her ailenin üniversitede okuyan çocuğu vardır. Şüphesiz hiçbir aile çocuklarının ahlaksız ilişkileri içine girmesine razı olmayacaktır.

O VALİ MECZUP

AKP Valisi bir meczup gibi terör estirmiştir. Adana’nın başına musallat olan buz at sokak dövüşçüsü midir derebeyi, midir. Kalabalıkların üzerine hakaretlerle küfürlerle yürüyen ve bununun dikine giden bir devlet görevlisine Adana yakışmamaktır. Başbakan ve Valisi tencere ve kapak misali birbirini bulmuş millete şiddet dolu sözlerde hevesle buluşmuştur. Başbakan Erdoğan hükümeti Adanalılardan özür dileyerek gerekli idari tasarrufu yerine getirmelidir.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2013, 12:37
banner53
YORUM EKLE

banner39