Bahçeli: Erdoğan'ı çevresi tuzağa düşürdü

Devlet Bahçeli, Erdoğan'ın çevresinin kendisini 'yolsuzluk iddiaları komplo' diyerek tuzağa düşürdüğünü savundu

Bahçeli: Erdoğan'ı çevresi tuzağa düşürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ordu’da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 'yolsuzluk' iddialarını “komplo” diyerek reddetmesini sağlayan yakın çevresinin Başbakan Erdoğan’ı tuzağa düşürdüğünü söyledi.
    
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ünye ilçesindeki mitingde halka hitap etti. 17 Aralık operasyonu üzerinden hükümeti eleştiren Devlet Bahçeli, sokak olaylarına dikkat çekip sağduyu çağrısı yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, iddialara “komplo” diyerek tuzağa düştüğünü savunan Devlet Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: “Başbakanlık’ta kurulan algı yönetimi bazı tavsiyelerde bulunuyor. Bu tavsiyelerden biri, yolsuzluk ve rüşveti kesinlikle reddedin. Bunun size karşı bir komplo olduğunu milletle paylaşın. Bütün bunların hepsinde kendisine yönlendirme yapan bu aklı uçuk insanlar, Recep Tayyip Erdoğan'ın dostu değil, düşmanı gibi hareket etmişlerdir. Bu tuzağa da Recep Tayyip Erdoğan düşmüştür. Bu olaylar toplumsal hareketliliğin kışkırtılarak, ajite edilerek çok daha artırılabilinir. Toplum olarak birbirimize hasım unsurlar haline gelebiliriz. Bunu önlemek lazım. Bunu önleyebilmenin yolu milli irade ile olmalıdır. Sandık ile sokak arasında sarkaç gibi sizi sallamaya karışanlara çok dikkatli olun.”

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2014, 16:15
banner53
YORUM EKLE

banner39