banner39

Bahçeli: Gördük ki milletimiz bizi seviyor

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Sabahtan bu yana, seçim faaliyetlerimiz çerçevesinde bazı ilçelerimizi gezdik. Gördük ki milletimiz bizi seviyor, bizimle beraber olmak, sizinle buluşmak istiyor" dedi.

Politika 24.02.2014, 00:18 24.02.2014, 00:18
Bahçeli: Gördük ki milletimiz bizi seviyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sabahtan bu yana seçim faaliyetleri çerçevesinde gezdiği ilçelerde vatandaşların kendilerini sevdiğini ve MHP ile beraber olmak istediklerini gördüğünü belirterek, "Milletimiz, 'Ben, MHP'ye doğru yürüyorum ama MHP de ne olur bana bir adım atsın' diyor. Öyleyse MHP'li kardeşlerim, İstanbul'da kim yaşıyorsa alayının ayağına gidin ve kendileriyle buluşun" dedi. 

Bahçeli, partisinin Üsküdar İlçe Başkanlığı'nca Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Saray'ında düzenlenen seçim etkinliğe katıldı.

Salona, "Durma ilerle, evlatların seninle" ve "Devletin başına Devlet gelecek" sloganlarıyla giren Bahçeli, burada yaptığı konuşmada, İstanbul'da sloganını "değişim" haline getirenlerin hep aynı kişiyle yola devam ettiğini belirtti. Kamuoyu yoklaması yapan şirketlerin "ısmarlama" anket yaptığını ileri süren Bahçeli, "uzman" sıfatıyla televizyonlara çıkanların sadece AK Parti ve CHP'yi konuştuğunu söyledi.

Bahçeli, AK Parti ve CHP'nin seçime giren partilerden sadece 2'si olduğunu kaydederek, partililerden İstanbul'u 2 parti denklemine hapsetmek isteyenlere karşı MHP'nin varlığının gösterilmesini istedi. 

MHP Genel Başkanı Bahçeli, şöyle devam etti:

"Sabahtan bu yana seçim faaliyetlerimiz çerçevesinde bazı ilçelerimizi gezdik. Gördük ki milletimiz bizi seviyor, bizimle beraber olmak, sizinle buluşmak istiyor. 'Ben, MHP'ye doğru yürüyorum ama MHP de ne olur bana bir atsın' diyor. Öyleyse MHP'li kardeşlerim İstanbul'da kim yaşıyorsa alayının ayağına gidin ve kendileriyle buluşun. İstanbul sizi bekliyor. Siz kendinizi bekleyenleri biliyor, fakat fark edemiyorsunuz. O sebeple seçimleri bu şekilde önemsemekte fayda var."

"SANDIĞA SAHİP ÇIKACAKSINIZ"

Bahçeli, partililerden 30 Mart'ta seçim sandıklara sahip çıkmalarını isteyerek, o gün herkesin, acıkmadan, susamadan sandığın başında adeta görev orucu tutması gerektiğini vurguladı. 

Salonda bulunanlardan mutlaka oylarını kullanmasını isteyen Bahçeli, sandıkta görevlendirilip de bu işi yapamayacak kişilerin önceden mutlaka teşkilata bildirmesi gerektiğini, görev yapmak isteyenlerin de gecesini gündüzüne katarak oylara sahip çıkması gerektiğini anlattı.

"İŞSİZLİK ARTIYOR"

Bahçeli, Türkiye'de milli ve manevi değerlerinin tahrip, üniter ve milli devlet anlayışının yok edildiğini, toprak bütünlüğünün parçalanmaya hazır hale getirildiğini, etnik temelli ayrışma, mezhep temelli tartışma yoğunlaştırılarak ülkenin sosyal dokusunun zedelendiğini savunarak, açlık, yoksulluk ve işsizliğin ayyuka çıktığını ifade etti. 

Ekonomi ve üretimle alakalı, hükümet kanadının sürekli güzel ifadeler kullanıldığını ifade eden Bahçeli, buna rağmen 2 milyon 740 bin işsiz bulunduğunu, bu sayının geçen yıla oranla arttığını ileri sürdü. 

Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kısaltmasına "AKP" diyenlere kızdığını ve "Bize AKP diyemezsin biz AK Partiyiz" dediğini belirterek, "Ama öbür taraftan, ana muhalefetin hadi yasal adıdır, bizim gibi 45 yıllık partiyi 'yavru muhalefet' olarak nitelendiriyor. Esas yavru, İtalya'nın 2 tane aktörü var. Onun birisinin ismi yavrudur biliyorsunuz. Milli Görüş'ün yavrusu sensin. Sonra seni iktidar yapanlar çıkart şu Milli Görüşü demişler çıkartıp gömleği atmışsın" diye konuştu.

"MEMURUN, EMEKLİNİN SORUNU DEVAM EDİYOR"

"Başbakan, yolsuzluk ve rüşvetin üstünü örtmek için herkesi suçluyor" ifadesini kullanan Bahçeli, buna rağmen memurun, esnafın ve emeklinin sorununun devam ettiğini, tarım girdileri yükselen çiftçinin mahvolduğunu, sermayenin muhtemel bir ekonomik kriz korkusuna kapıldığını dile getirdi. 

Bahçeli, konuşmasının sonunda salonda bulunanlardan MHP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Habip Suiçmez ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Acar için oy istedi. 

"Bozkurt" işareti yapan ve kendisine çiçek veren çocuklarla fotoğraf çektiren Bahçeli'ye, Suiçmez, Üsküdar tablosu hediye etti. 

Sanatçı Ahmet Şafak'ın konseriyle sona eren etkinliğe, TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, MHP Genel Başkan Yardımcıları Celal Adan, Şefkat Çetin, Ruhsar Demirel, Atila Kaya, milletvekilleri, il ve ilçe teşkilatı yöneticileri katıldı.

Kaynak: AA

 

 

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?