Bahçeli: Halkın vergileri Mısır'a Suriye'ye gidiyor

Bahçeli, halktan alınan vergilerin Suriyeli muhaliflere ve Mısır'da İhvan'a dağıtıldığını iddia etti

Bahçeli: Halkın vergileri Mısır'a Suriye'ye gidiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kütahya'nın Domaniç ilçesinde AK Parti hükümetini eleştirdi. MHP lideri, halktan alınan vergilerin Suriyeli muhaliflere ve Mısır'da İhvan'a dağıtıldığını iddia etti.

MHP lideri Bahçeli Osmanlı'nın doğduğu Domaniç'te ecdadın kutlu hatıralarına ve emanetlerine asırlardır nöbet tuttuğunu belirterek, "Geçmişte üç hilali dedelerimiz buradan kaldırmıştı, bugün de tarihi yeniden tekrar etmeye var mısınız? Domaniçli vatandaşlarım şayet bugünkü halinden memnunsa şikayet ve sorunlarının bittiğini düşünüyor, refah ve boluğun içerisinde olduğunu düşünüyorsa biz böyle bir duruma gerçekten sevinir ve gurur duyarız." dedi.

Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti: "Domaniçli kardeşlerimin mutlu ve huzurlu olmadığını biliyorum. Ekonomik zorlukların farkındayım. Yoksulluğun şiddeti Domaniç'i kasıp kavurmaktadır. Bankalar peşinizdedir, borçlarınız birikmektedir, alacaklılar hacizliler ve tefeciler sizlere acımamaktadır. AKP hükümeti sizleri yanlızlığa terk etmiştir. Başbakan'ın Domaniç'ten haberi yoktur. Domaniçli ne yer, ne içer, ne giyer? Başbakan'ın gündeminde ve umurunda değildir."

"HÜKÜMETİN İSRAFINI MEŞRU GÖRÜYOR MUSUNUZ?"

Bahçeli, Gezi Parkı üzerinden hükümete yüklenerek AK Parti'nin oy devşirdiğini söyledi.

Bahçeli, halkın vergilerinin Suriyeli muhaliflere saçıldığını, Mısır'da İhvan'a dağıtıldığını öne sürdüğü konuşmasını şöyle sürdürdü: "Başbakan Gezi Parkı üzerinden nemalanmaya ve oy devşirmeye çalışırken bu ilçemiz aklında değildir. Başbakan Erdoğan sizlerin şu yokluk ve kıtlıkta ödediğiniz vergileri Suriyeli muhaliflere saçmakta, Mısır'daki İhvan'a dağıtmakta, Mursi'ye peşkeş çekmektedir. Bölücüler için sarf etmektedir. İmralı canisinin yattığı hücresini yeni baştan inşa etmek ve mefruşatını yenilemek için harcamaktadır. Ama sıra size gelince bütçe dengesi hatırlanmakta, sözde ekonomik bahaneleri devşirmektedir. Soruyorum sizlere. Sizler aç, işsiz ve çaresizken Başbakan ve hükümetini sağa sola kendi kazançları gibi para yağdırmasını ahlaklı buluyor musunuz? Ekmek tüpünüz on yıl içinde 4 kat, benzin 3 kat artmışken ve üstelik geliriniz hızla erirken Başbakan ve hükümeninin israfını meşru ve insaflı görüyor musnuz? Sosyal ve ekonomik zorluklar hanenizdedir. Türkiye'nin buhran içerisinde kıvranması hepinizi endişelendirmektedir. Esnaf besmele ile açtığı dükkanını hayal kırıklığı ile kapatmaktadır. Domaniç'te emekli kardeşlerim zorluklarla savaşmakta geçim kaygısı ile ömür tüketmektedir. Satın alma gücü, reel olarak azalan maaşlar ihtiyaçlara yetmemektedir."

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 14:01
banner53
YORUM EKLE

banner39