banner39

Bahçeli her türlü koalisyona karşı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Ak Parti ile koalisyona da azınlık hükümetine de dört partili seçim hükümetine de karşı olduğunu söyledi

Politika 01.08.2015, 12:18 01.08.2015, 12:18
Bahçeli her türlü koalisyona karşı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hem azınlık hükümetine hem koalisyona hem de milli koalisyona karşı olduğunu açıkladı.

KOALİSYON

Tokat'ta konuşan bahçeli, "koalisyon" konusunda Ak Parti ile yakınlaşma iddialarının doğru olmadığını söyledi. Bahçeli, "Bunu doğru bulmuyoruz. Her görüşme her şey koalisyon oluşumuna zemin teşkil edecek yakınlaşma olarak algılanmaması lazım." dedi.

AZINLIK HÜKÜMETİ

Devlet Bahçeli, azınlık hükümeti konusunda ise, "Azınlık hükümetini niye destekleyelim. Seçime giderken ister mevcut hükümet olsun, isterse seçim hükümeti uygulaması olsun. Netice itibarıyla seçime gidilecek sandığa varılacak. Bizi ilgilendiren sandığa varılış yoludur. Nasıl olacağı konusu başkalarının sorunudur, bizim değil. Bu kadar ayrıntılı senaryolaya gerek yok. Gidilecekse seçime gidilir." ifadelerini kullandı.

DÖRT PARTİLİ HÜKÜMETE DE KARŞI

MHP lideri, dört partiden oluşan seçim hükümetine de karşı olduğunu belirterek, "Hayır biz ona mecbur değiliz. HDP’nin içinde bulunduğu bir koalisyon şeklinde olmadığımız gibi. O tür dediğiniz milli koalisyon kavramını getirir. Millilik vasfının olması lazım koalisyon hükümeti olması için. Seçim hükümetinde olmak da mecbur değil. Girmeye bilirsiniz katılıp katılmama konusunda serbestsiniz." diye konuştu.

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?