banner39

Bahçeli: Kabataş'ta saldırı olmamıştır

Grup toplantısında konuşan Bahçeli, Cumhurbaşkanı Gül'ün yetkisini kullanarak HSYK kanunun veto etmesi gerektiğini söyledi, Kabataş saldırısının olmadığını iddia etti

Politika 18.02.2014, 10:48 18.02.2014, 15:40
Bahçeli: Kabataş'ta saldırı olmamıştır

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin gündeminde hükümetin dış politikasına yönelik eleştiriler vardı. Bahçeli, yeni HSYK kanununa da değindi. Cumhurbaşkanı Gül'ün yetkisini kullanarak HSYK düzenlemesini mutlaka iade etmesi gerektiğini savunan Bahçeli, aksi durumda büyük bir kaosun yaşanacağını iddia etti. abataş'taki saldırıya da değinen Bahçeli, "Bu konuda öyle şeyler söylendiki, insanım diyen hiç kimse tarafsız kalamaz. Başörtülü bir kardeşimiz 70 ile 100 kişi arasında kalmış, saldırıya uğramıştı. İleri sürülen tez buydu. Başbakan günlerce bu olayı sakız gibi ağzında dolaştırmıştı. Hiç de söylendiği gibi bir saldırı olmadığı artaya çıkmıştır. Başbakan çıkıp Türk milletinden özür dileyebilecek midir?" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Siyasi bölücüler öyle bir cüret kazanmışlardır ki kafalarının içinde ne varsa uluorta beyandan kaçınmamışlardır. TBMM Başkanlığı'na 12 maddelik 'Toplumsal Barış ve Müzakere Kanun Teklifi' sunmaları bunun en açık ispatıdır" dedi.

Bahçeli, partisinin TBMM grubunda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin günden güne dallanıp budaklanan bir yolsuzluk dalgası ve rüşvet sarmalıyla yüz yüze kaldığını öne sürdü. Türkiye genelinde işsiz sayısının 2013 yılı Kasım döneminde 2012 yılının aynı dönemine göre 154 bin kişi artarak 2 milyon 784 bin kişiye yükseldiğini belirten Bahçeli, işsizlik oranının yüzde 9,9'a çıktığını ifade etti. Türkiye'de gençlerin işsiz olduğunu dile getiren Bahçeli, şöyle devam etti:

 "Çünkü bunların ismi Bilal veya Sümeyye değildir. Çünkü bunların bırakınız para saklayacak kutularını ve kasalarını giyecek ayakkabıları dahi yoktur. Çünkü bunların Usame Kutub gibi dostları, Yasin El Kadı gibi tanıdıkları, Muaz Kadı gibi arkadaşları, Tayyip Erdoğan gibi babaları bulunmamaktadır. Haram okyanuslarında yüzen ve yakıtı rüşvet, dümeni alavere dalavere, pusulası sahtekarlık, yükü kaçak mallardan ve tayfası hırsızlardan oluşan gemi filoları da olmamıştır. Türk gençliği aç ve açıktayken, işsiz ve güçsüzken Başbakan'ın çocukları kamu arazilerine çöreklenmekte, yetimlerin hakkını bol bol cebe indirmektedir. Gençlerimizin özeline karışan, nasıl giyinip, nasıl yiyip, ne içtiklerine müdahale eden, 'her üniversiteyi bitiren iş bulacak diye bir kaide yok' diyerek gelecek nesilleri tersleyen Başbakan, konu Bilal'i olunca neredeyse göğe merdiven dayayacak kadar iştahlı ve heyecanlı olmaktadır. Evlatlarımız başlarını sokacak bir göz evi ancak hayallerinde görürken, Başbakan'ın kızı, oğlu villa siparişi vermekte, nasıl bir saray istediklerini detaylı olarak yandaş iş adamlarına bildirmektedir. Bugün adaletsiz, ahlaksız ve maneviyatsız yönetim işsizliği çözmek için en ufak çaba göstermemektedir. Başbakan için varsın Türk gençliği işsiz kalsın. Başbakan için varsın Türk gençliği kahvehaneleri doldursun, yerinden yurdundan olsun, anadan babadan ayrı düşsün, muhtaç ve düşkün hale gerilesin. Bunlar önemsizdir. Bu zihniyete göre önemli olan bakan çocuklarının çalıntı paralarla geleceklerinin garantiye alınmasıdır. Önemli olan Bilal'in Karun kadar zenginleşmesi, soygunlarla küpünü taşırması ve Bilo Ağa seviyesine terfi etmesidir. İşsizler feryat ediyormuş, gençler sızlanıyormuş, hayat pahalılığı engel tanımıyormuş, vatandaşlarımızın borcu gırtlağı aşıyormuş hiç kıymeti harbiyesi yoktur ve bunlar Başbakan'ın umurunda değildir."

"SURİYE"

Bahçeli, Türkiye'nin uzun süredir iç ve dış kaynaklı olumsuzlukların ve hasmane tutumların hedefinde olduğunu öne sürerek, AKP hükümetinin iç politikada hüsran yaşadığını, uluslararası ilişkilerde de tutunacak dal bırakmadığını iddia etti. Türkiye'nin yanı başındaki olaylara yön vermekten uzak bir ülke haline geldiğini savunan Bahçeli, Esed rejiminin ölüm ve işkencelerine devam ettiğini, masum sivilleri katlettiğini belirtti. 2'nci Cenevre Konferansı'nın da sonuç vermediğine dikkati çeken Bahçeli, "Suriye'deki puslu ve karanlık ortam en çok terör gruplarının ekmeğine yağ sürmüştür" dedi.

Türkmenlerin iki ateş arasında kaldığını vurgulayan Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın olanları seyrettiğini ileri sürdü. Bahçeli, şunları söyledi:

"Başbakan şunu iyi anlamalıdır ki Türkiye Cumhuriyeti'nin savunması ve jeopolitik derinliği komşu coğrafyalardaki kardeşlerimizin bekasıyla doğru orantılıdır. Bosna'yı nasıl yüzüstü bırakmayacaksak, Kaşgar'ı nasıl çaresiz saymayacaksak, Kabil'i nasıl yalnız koymayacaksak, Türkmenleri, canlarımızı, canan bildiklerimizi, gardaşlarımızı da aynı şekilde kendi başlarına terk edemeyiz, etmeyeceğiz. Türkmenleri IŞİD zorbalığına, Esad zalimliğine, peşmerge terörüne, küresel vahşet senaryolarına yem etmeye kim kalkışırsa kalkışsın karşılarında mutlaka ki asil Türk milletini bulacaktır."

"İMRALI CANİSİNİN ÖZGÜR KALMASI SAĞLANACAKTIR"

Devlet Bahçeli, milli ve manevi duyarlılığı olan AKP'ye oy vermiş vatandaşlara seslendiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Bundan böyle PKK dayatmalarının hayata geçirilmesinin psikolojik alt yapısı hızlanacaktır. Bu konuda köprü görevi görecek idari düzenlemeler çabuklaştırılacaktır. Türk kavramının daha da engellenmesine yönelik girişimler çoğalacak ve İmralı canisinin hapishane koşullarının iyileştirilmesi, yeniden yargılanması ve arkasından da özgür kalması sağlanacaktır. Başbakan, bu tempo, kıvam ve ölçekte giderse Türkiye'nin üniter yapısını bozacak, özerkliği oldu bittiye getirecektir. PKK'nın siyasete taşınması için her namert adımı atacaktır. Yasal ve anayasal düzenlemelerle Türk milleti etnik parçalara ayrılacak, son vatanımız alev alev yanacaktır. Terörle Mücadele Kanunu'nun 10'uncu maddesinin kaldırılması ve anadilde eğitimin uygulanması bu vahim sürecin ara istasyonları olacaktır. Milli kimliğimizin, milli varlığımızın ve milli geleceğimizin dinamitlenmesi için her alçaklık sahnelenecektir. Yerelden başlatılacak özerk yönetim kalkışması, hepinizin dikkatini çekerim ki bize vatan kaybettirecek, bizi milletten edecektir. Türkiye'nin içine hapsedilmeye çalışıldığı bugünkü kıskaç, korkarız ki önümüzdeki dönemde daha da daralacaktır. AB'nin dayatmaları ve ABD'nin tavsiyeleri önümüzdeki günlerde daha da artacak, bölücü tahriklerin daha da cesaret kazanmasıyla iç gerginlik çok tehlikeli boyutlara taşınabilecektir. Ve yıllardır süregelen tahrikler, tam bir kaos ortamını karşımıza çıkaracaktır. İmralı canisinin 'Bugüne kadar 50 bin kişi öldü, 500 bin kişi daha mı ölsün?' şeklindeki tehditvari sözleri yapılan kanlı hesapların varlığına işarettir."

Çok büyük acılara katlanarak bu coğrafyanın vatan yapıldığını anlatan Bahçeli, acılar göğüslenerek bin yıllık kardeşlikte söz kesildiğini söyledi. Bu şekilde Türk milleti olunduğunu ifade eden Bahçeli, şöyle devam etti:

"Dilemez ve istemeyiz ama gerekirse bu vatanı savunmak için her birimiz tıpkı Çanakkale'de ateşe ve mermiye kafa tutan etten duvar olmaktan çekinmeyiz, korkmayız. Elinde küçücük yavrularımızın kanını taşıyan, vicdanı mezbahadan farksız olan terörist başı ve çetesi Türk milletini ne zannetmektedir? Devletin hazinesini soymakla kalmayıp, milletin bağımsızlığını ve geleceğini ateşe atma kararlılığında olan köksüz ve kimliksiz yandaşlarla terörist sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'yi nasıl hafife almaktadır? Türk milletinin bu yükü taşımaya artık mecali kalmamıştır. Bıçak kemiğe çoktan dayanmıştır. Türkiye'nin Başbakan eliyle içine sürüklendiği bu ağır şartlar karşısında, milli bir seferberlik ruhuyla harekete geçmek her Türk vatandaşının kaçamayacağı tarihi bir görev ve sorumluluktur. Bunun için 30 Mart ihanetin, çürümüşlüğün, müzakerenin, kötülüğün belinin kırılacağı, dananın kuyruğunun kopacağı bir an olacak ve sandıklar milletimizin ayağa kalkışına inşallah şahitlik edecektir."

HSYK KÖŞK'TEN DÖNMELİ

Bahçeli, "Başbakan Erdoğan ve partisinin yargıya operasyon yaptığını" savunarak, TBMM'de kabul edilen HSYK düzenlemesinin bunun en bariz delili olduğunu söyledi. HSYK Kanun Teklifi'nin Meclis'te tekme, tokat ve dökülen kanlar eşliğinde kabul edildiğini belirten Bahçeli, TBMM'deki şiddet ve dehşet sahnelerini kınadığını ifade etti. Bahçeli, şöyle konuştu:

"Şayet Sayın Cumhurbaşkanı sözünde durmaz ve sil baştan yazılan HSYK Kanununu onaylarsa yargı tamamen hükümete bağlanmış olacaktır. Kuvvetler ayrılığı ilkesi tümden rafa kalkacaktır. Hakimler ve savcıların akıbeti Adalet Bakanı'nın iki dudağı arasında olacaktır. Bizim 12 Eylül 2010 Referandumu sürecinde dile getirdiğimiz iki gizli gündemden birisi olan HSYK, yeni haliyle daha da siyasileşecek, daha da iktidara rehin düşecektir. Korkarım ki Başbakan Erdoğan, HSYK'daki yeni yapılanmayla yargının tepesine başyargıç olarak oturacaktır. İyice azacak, tek parti sultasının, tek adam devrinin son rötuşlarıyla birlikte ilamını yapacaktır. Sayın Gül yetkisini kullanmalı, parti çıkarını değil, devletin ve milletin selametini düşünerek hareket etmelidir. HSYK Kanunu Çankaya'dan mutlaka dönmelidir. Aksi taktirde muhtemel tehlikeler çok fazladır. Vicdanının sesini dinleyen ve adaletin sözcülüğünü yapan dürüst ve ahlaklı hukuk insanları da demokratik tepkilerini acilen göstermelidir. Başbakan demokrasiyi darbelemektedir. Başbakan adaleti yok etmektedir. 'Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu'ndan yakayı kurtarabilmek için hukuku kurşuna dizmektedir."

"BAŞBAKAN ÖZÜR DİLEYECEK Mİ?"

Devlet Bahçeli, Gezi Parkı olayların sürerken Kabataş'ta bir başörtülü kadının dövülüp tacize uğradığının uzunca bir süre gündemde tutulduğunu ifade ederek, bu konuda söylenenler karşısında "İnsanım" diyen hiç kimsenin tarafsız kalamayacağını dile getirdi. "Başörtülü bir kadının bebeğiyle 70 ile 100 kişilik bir kalabalığın hışmına ve ağır hakaretlerine uğradığı ve sanki işkenceye tabi tutulduğunun" ileri sürüldüğünü belirten Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın konuyu TBMM grup toplantısına taşıdığını anlattı. Bahçeli, şunları kaydetti:

"Bu meselenin ayrıntısına girmeden şu kadarını söylemeliyim ki geçtiğimiz hafta Kabataş'taki olayın kamera görüntüleri ortaya çıkmıştır ve hiç de söylendiği gibi bir saldırının olmadığı anlaşılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı sıfatını taşıyan zat, konuyu enine boyuna incelemeden bu yalanın üzerine atlamış ve insanımızı birbirine düşman etmek için vicdansızca kullanmıştır. Her şey netleştiğine ve Kabataş'ta herhangi bir saldırı olmadığı görüntülerle sabitleştiğine göre Başbakan çıkıp Türk milletinden özür dileyecek erdemi gösterebilecek midir? Gezi Parkı'nda Türk gençliğinin tepkisini 'Başörtülü hanımlara saldırdılar, camilerde içki içtiler' diyerek püskürtmeye çalışan ve mütedeyyin insanlarımızın duygularını istismar eden bu batılın temsilcisi mertçe yanlış yaptım diyebilecek midir? Yoksa iddia edilen saldırıdan beş gün sonra alınan ve son derece muamma olan Adli Tıp Raporu'na sarılmaya devam edecek kadar küçülecek ve kendisini hiç edecek midir? Başbakan, eğer rüşveti başörtüsüyle yolsuzluğu maneviyat dolandırıcılığıyla saklayacağını hesap ediyorsa yanıldığını çok yakında anlayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi, hem başı açık hem de başı kapalı hanım kardeşlerimin siyasete malzeme yapılmasına şiddetle karşıdır. Biz, tüm hanımefendileri bozguncu, yıkıcı, nifak saçan hırsızlara karşı birleşmeye ve Allah için tavır almaya davet ediyoruz."

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?