banner39

Bahçeli koalisyon için beş yeni şart açıkladı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Ak Parti ile koalisyon için Çözüm Süreci'nin iptali ve 17-25 Aralık dosyalarının açılması şartını koştu

Politika 30.07.2015, 23:37 31.07.2015, 09:43
Bahçeli koalisyon için beş yeni şart açıkladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Tokat ve Sivas ziyaretlerinin ardından geldiği Yozgat’ta, partisinin il teşkilatı tarafından düzenlenen Genişletilmiş İl İstişare Toplantısı’na katıldı.

MHP Yozgat İl teşkilatı tarafından düzenlenen toplantı Yimpaş AVM salonunda yapıldı. Toplantı, MHP İl Başkanı Ethem Sedef’in selamlama konuşmasıyla başladı. Toplantının basına kapalı olan bölümünde kürsüye çıkan MHP genel başkanı Devlet Bahçeli, yeniden milletvekili seçtikleri için Yozgatlılara teşekkür etti. Koalisyon konusuna değinen Bahçeli, açılım konusunun tamamen bitmesi ve diğer şartlarının yerine getirildiği taktirde, "Elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyarız" dedi.

Bahçeli, şartlarını sıraladı: “1- Anayasanın ilk dört maddesinden taviz yok. 2- Terör örgütü PKK ile Türkiye'nin her yerinde mücadele edilecek. 3- PKK, kendini lağvedecek. Silahlarıyla birlikte teslim olacak. Silahlar, envantere kaydedilecek. 4- 17-25 Aralık dosyası yeniden açılacak. Hırsızlardan hesap sorulması için Bilal oğlan dahil herkes yargıya gidecek. 5- Çözüm süreci çöpe atılacak.” Ardından, iktidar partisine şöyle seslendi: “Tekliflerimizi kabul ediyorsanız, bir protokole bağlıyorsanız taşın altına gövdemizi bile koyarız. AKP, şartlarımızı kabul ederse milletin huzurunda Kur'an'a el basar mısınız? MHP, basacaktır. Diyanet İşleri Başkanı'nı da çağıralım. O da hazır bulunsun. Ellerimizi bastıktan sonra ertesi gün de hükümeti kuralım.”

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?