banner15

Bahçeli kongre girişimi için 'rezillik' dedi

Bahçeli, kongre için toplanan muhaliflerin yaptıklarını ‘çirkinlik’ ve ‘rezillik’ olarak nitelendirdi

Bahçeli kongre girişimi için 'rezillik' dedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP lideri Bahçeli, 4 genel başkan adayı Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ'ın bugün Büyük Anadolu Oteli önünde partililer ve delegelerle toplanmasını eleştirdi. Bahçeli, yapılanları ‘çirkinlik’ ve ‘rezillik’ olarak nitelendirdi.

Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sert ifadeler kullandı. Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

"Milliyetçi Hareket Partisi 8-9 Şubat 1969 tarihinden buyana, yani tam 47 yıldır birçok badire ve belayı inanç ve mücadele azmiyle eritti. 47 yıldır nice tehlike, nice tehdit, nice oyun kutlu davamızın sinesine çarpıp dağıldı. Şundan eminim, bundan sonra da farklı olmayacaktır. Ne var ki, bugün Ankara’da yaşananlar şerefli mazimizin hiçbir döneminde görülmeyen çirkinlik, hiçbir zaman rastlanmayan rezilliktir. Tertemiz vicdanlı arkadaşlarımı dışarıda tutuyor ve diyorum ki, Milliyetçi Hareket Partisi’nin itibar ve saygınlığına bugün leke sürülmüştür. Hukuki süreç sabır ve samimiyetle beklenmeden partimizi ayağa düşürme gayretleri tam bir yüz karasıdır ve de unutulmayacak, affedilmeyecektir.

"BARİKATLARA TUTUNARAK POZ VERENLER..."

Türklüğün davasını sokakta veya tarlada kurultay yapmaya kadar sürükleme teşebbüsü ahlaksız bir tertip, şiddetli bir operasyondur. Tomaların önüne dikilip barikatlara tutunarak poz verenlerin partimizin geleceğinde söz ve yetki sahibi olması hayal ötesi bir durumdur. Ankara’da meddahlara taş çıkartarak sanal hedef ve heyecanların peşinde koşanların Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in prestijiyle oynadığı açıktır. İrade ve kararın sahibi her şeyden önce Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in aziz mensuplarıdır. Bunun aksine hiç kimse rol çalmaya kalkışmamalıdır.

"BUGÜN OLANLAR KESKİN BİR KIRILMANIN İLANIDIR"

Olağanüstü Kurultay bahanesiyle delegelerimizi toplayıp korsan gösteri ve yasa dışı eylem yapan malum isimler haddi ve çizmeyi aşmıştır. Bugünkü tabloya sebep olanlardan Ülkücü vicdan elbette hesap soracak, bedeli her ne ise, sonu nereye varıyorsa gereğini yapacaktır. Yalanı, iftirayı kendisine rehber edenlerin şühedanın emaneti Milliyetçi Hareket Partisi’ni şovuna alet etmesi karşılıksız bırakılmayacaktır. Bugün olanlar milattır ve keskin bir kırılmanın ilanıdır. Bizim ne vazgeçecek partimiz ne de vaziyeti kurtaracak halimiz vardır.

"KARAR NE OLURSA OLSUN HER ŞEY ASIL O ZAMAN BAŞLAYACAK"

Kara kalemli medya desteği, Panama merkezli tacirlerin tahrik ve desteği, okyanus ötesi komploları şehit yadigarı çatımızı çökertemeyecektir. El mi yaman, bey mi yaman herkes görecek, asaletimizden dolayı suskun kalışımızı yanlışa yoranlar yakında tel tel dağılıp gideceklerdir. Yargı kararını beklemek MHP’nin temel ilkelerindendir. Ve karar ne olursa olsun işte her şey asıl o zaman başlayacaktır"

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 08:19
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48