banner15

Bahçeli kongre için tarih verdi; 2018

Bahçeli'nin kurmaylarına, parti kongresi tarihini ‘18 Mart 2018’ olarak açıkladığı belirtiliyor

Bahçeli kongre için tarih verdi; 2018

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında yapılan Başkanlık Divanı toplantısında seçim sonuçları ve kongre talepleri değerlendirildi. Bahçeli’nin kongre için 18 Mart 2018 tarihini verdiği belirtiliyor.

Haberturk’te yer alan habere göre MHP kurmayları seçim sonuçlarını, “İlk günden beri hükümetin kurulmasını istemeyen AK Parti oldu, MHP’ye hayırcı algısı yapıştırıldı. Bu algı operasyonuna kurban gittik. Genel Başkan bunu ‘Sessiz öfke var, inşallah sandıkta patlar’ diye açıklamıştı. Ancak biz bunun MHP’ye patlayacağını tahmin etmiyorduk” sözleriyle değerlendirdi.

7 Haziran’dan sonra yaşananlardan vatandaşın can ve mal korkusuna kapıldığını kaydeden kurmaylar, “AK Parti’nin istikrar vurgusu seçmen tarafından satın alındı” değerlendirmesinde bulundu. Kurmaylar, MHP’de kurultay isteyenler işaret ederek, “Bunların bir bölümüne baktığınızda bunun bir MİT operasyonu olduğu konusunda güçlü kuşkular var. Genel Başkan Bahçeli, daha önce de MHP’nin karıştırılması yolunda MİT içinde talimatlar verildiğini açıklamıştı” yorumunu yaptı.

Bahçeli’nin ise kurmaylarına kurultay talepleri karşısında ‘dik durun’ talimatı verdiği belirtiliyor. Bahçeli, “Toz duman kalkana kadar sakin olunmasını, soğukkanlı hareket edilmesini” istedi. Bahçeli, kurultayın parti dışından yürütülen bir operasyonla yapılmayacağını belirterek, kurultayın 18 Mart 2018’de Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde yapılacağını söyledi.

Bahçeli’nin belirlediği bu tarih muhaliflerce, “Bahçeli geçilmez” mesajı biçiminde yorumlandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 13:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35