banner15

Bahçeli, Osmanağaoğlu'nun cenazesinde

DİSK'in ilk Genel Başkanı Kemal Türkler'in ölümü dahil hakkında birçok cinayetten suçlama bulunan Ünal Osmanağaoğlu'nun cenazesine MHP lideri Devlet Bahçeli de katıldı

Bahçeli, Osmanağaoğlu'nun cenazesinde

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dün kalp yetmezliği nedeniyle vefat eden Ünal Osmanağaoğlu, bufgün İstanbul'da toprağa verildi. Kemal Türkler suikastı davasında idamla yargılanan ve 7 TİP'linin öldürüldüğü Ankara Bahçelievler katliamından dolayı 7 kez idam cezasına çarptırılan Ünal Osmanağaoğlu'nun Fatih Camii'nden kaldırılan cenazesine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı.

Osmanağaoğlu için Fatih Camii'nde öğle namazının ardından cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye Bahçeli'nin yanı sıra MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan ile TBMM Başkan Vekili Meral Akşener de katıldı. MHP İstanbul İl Yönetiminin tam kadro hazır bulunduğu cenazede Osmanağaoğlu'nun tabutuna Türk Bayrağı örtüldü. Cenazede taziyeleri Ünal Osmanağaoğlu'nun kardeşi Tamer Osmanoğlu ile oğlu Tarkan Osmanağaoğlu kabul etti. Ünal Osmanağaoğlu'nun eşi Barbara Osmanağaoğlu ile kızları Dilara, Umay ve Selcan Osmanağaoğlu da kadınlara ayrılan bölümde taziyeleri kabul etti.

Ünal Osmanağaoğlu'nun hakkındaki tüm suçlamalardan beraat ettiğini söyleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "O büyük bir Türk Milliyetçisiydi" dedi.

Cenazeye gönderilen bazı çelenkler de dikkat çekti. Haluk Kırcı'nın çelengi MHP yöneticilerinin çelenklerinin yanında yer bulurken, Sedat Peker'in gönderdiği çelenk caminin uzak bir bölümünde yer aldı.

ÜNAL OSMANAĞAOĞLU KİMDİR?

Ünal Osmanağaoğlu, Ankara Bahçelievler'de 7 TİP'linin öldürülmesi olayına ilişkin davada 7 kez idam cezasına çarptırılmıştı. 19 yıl boyunca firari olan Osmanağaoğlu, 1999'da yakalanıp cezaevine konulmuştu. Cezası ise idamın kaldırılmasından sonra ömür boyu hapse çevrilmişti. DİSK'in kurucusu ve Genel Başkanı Kemal Türkler'in öldürülmesine ilişkin davada da yargılanan Osmanağaoğlu, davanın zaman aşımı nedeniyle düşmesi üzerine, 3. yargı paketinden de yararlanıp, 2 yıl önce Bandırma M Tipi Cezaevi'nden tahliye edilmişti. 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 17:39
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48