banner39

Bahçeli: Oy kaybımız yok, seçim yapın

MHP lideri referandumun ardından ilk kez kamera önüne geçti, "MHP tasfiye edilmek isteniyor" dedi

Politika 21.09.2010, 13:27 21.09.2010, 14:57
Bahçeli: Oy kaybımız yok, seçim yapın

 

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, referandumun ardından ilk defa gazetecilerle buluştuğu kahvaltılı basın toplantısında, partisinin durumunu değerlendirdi.

Öfkeli değerlendirmelerden uzak durduklarını söyleyen Bahçeli, önümüzdeki cumartesi merkezi yönetim kurulu sonra il başkanlarıyla yapılacak toplantılarla çok yönlü bir inceleme başlatacaklarını ifade etti.

Televizyon tartışmalarında MHP'nin "linç edilmek istendiğini" söyleyen Bahçeli, bu tür açıklamaların basın açısından bir talihsizlik olduğunu ifade etti.

Bahçeli, referandumda 'nereye oy yazılırsa yazılsın MHP'ye yazılmasın'ı anlamakta zorlandıklarını belirtti, yapılan değerlendirmelerin bilimsel gözükmediğini savundu. MHP lideri, "YSK referandumu köy ve mahalle esasa dayalı sandıkları değerlendirerek kamuoyunu bilgilendirmesinde yarar var. Hangi siyasi partinin köy mahalle ilçede ne kadar oy kaybı olduğunu görmek mümkün olabilir" çağrısı yaptı.

TASFİYE ÇABASI VAR DEDİ, ERKEN SEÇİM İSTEDİ

Erken seçim taleplerini tekrarlayan Bahçeli, partilerinin ne kadar oy alacağını görmek isteyenlerin erken seçim yapması gerektiğini belirtti. Büyük oy kaybına uğradıkları şeklinde bir kanaate sahip olmadıklarını vurgulayan Bahçeli, sonuçların iyi irdelenmesi halinde bunun görüleceğini savundu.

Türkiye'de "PKK'nın siyasallaştırılması sürecinde" AKP ve CHP'den oluşacak iki partili bir rejim oluşturularak MHP'nin tasfiye edilmeye çalışıldığını savunan Bahçeli, "Türkiye'de yıllardan beri devam eden PKK'nın siyasallaştırma sürecinin iki partili parlamenter sistem içerisinde, bazı yaklaşımlarla da referandumda iz bırakan CHP'nin bu değerlendirmelerinden de yararlanarak, önümüzdeki günlerde bilerek veya bilmeyerek söylenmiş bazı sözlerin bir siyasal baskı unsuru olarak CHP'ye yönelterek, Türkiye'de bir sorunun çözümü noktasında MHP'nin toplum nezdinde itibar kaybeden, siyasi ortamda oy kaybeden bir konuma sokmak suretiyle, bir toplumsal direncin öncülüğünü yapan MHP'den kurtulma, yeni bir model kurma mücadelesidir" diye konuştu.

Bahçeli, "CHP'nin bilerek veya bilmeyerek bu projenin içinde olduğunu düşünüyor musunuz?" sorusu üzerine ise "Öyle zannediyorum veya sürüklenmek isteniyor. Bunu da CHP'nin yöneticilerinin ayırt etmesi lazım" dedi.

 

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?