banner15

Bahçeli: Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayın

Bahçeli Terörle mücadeleye açık çek ve destek verdiklerini ve bunun doğru olduğunu belirterek hayatını kaybeden güvenlik güçlerinin kanının yerde kalmaması gerektiğini söyledi

Bahçeli: Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayın

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Devlet Başkanı Bahçeli, "Sayın Başbakan size tavsiyem şudur: Vatandaşlarımızı emniyetli yerlere alın. Arkasından da Nusaybin'de taş üstünde taş koymayın. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayın." dedi.

Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son bir hafta içinde hayatını kaybeden güvenlik görevlilerinin isimlerini okuyarak, Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi.

Türk milletinin neşesinin olmadığını ve sevincine gölge düştüğünü savunan Bahçeli, "Nusaybin'e gelesiye kadar, el yapımı patlayıcıları binaların kolon diplerine yerleştiren katiller, şimdi taktik değiştirmişler ve bombaları duvarların içine yerleştirerek sıvayla kapatmışlardır. Son günlerde bu adiliğin, bu alçaklığın bedeli vatan evlatları tarafından ağır şekilde ödenmektedir." dedi.

"HDP'LİLERİN DOKUNULMAZLIK ZIRHINI DELELİM"

Dokunulmazlıkların kaldırılması konusuna da değinen Bahçeli, "Teröre destek veren, bölücülüğün peşine takılan, suç ve cinayetlerde fiilen payları bulunan PKK'nın Meclis'teki uzantılarıyla ilgili dokunulmazlıkları öncelikli olarak ve acilen kaldıralım. HDP'lilerin dokunulmazlık zırhını delelim, bu millet bunu istiyor." diye konuştu.

Devlet Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Başbakan size tavsiyem şudur: Nusaybin ve diğer operasyon yapılan il ve ilçelerde yaşayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunun. Onlara 3 gün mühlet verin ve şehirleri tahliye etmelerini sağlayarak herkesi emniyetli yerlere alın. Arkasından da Nusaybin'de taş üstünde taş, baş üstünde baş koymayın. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayın."

"GEREKEN NE İSE DERHAL YAPMALI, PARALELİN KÖKÜ KURUTULMALIDIR"

Kendilerini kaygılandıran başka bir hususun da devlet içinde yuvalandığı söylenen paralel yapılanmalarla ilgili açıklamalar olduğunu söyleyen Bahçeli, "Paralelciler PKK'yı kollayacaklar, Diyarbakır Bağlar'da gerçekleştiği iddia edildiği üzere, operasyon bilgilerini sızdıracaklar, istihbarat ve güvenlik kaosu yaratacaklar, biz de buna sessiz kalacağız öyle mi? Yok öyle yağma, yok öyle bir dünya. Bunlar kim ya da kimlerse hükümet ibreti alem için isimlerini tek tek, unvanlarını bir bir açıklamalı, bu çürümüşleri, bu kansızları deşifre etmelidir. Ve de gereken her ne ise derhal yapmalı, paralelin kökünü kurutmalıdır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 14:32
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48