banner15

Bahçeli: Terör örgütleri emperyalizmin güdümünde

MHP lideri Bahçeli, PKK, IŞİD ve DHKP-C gibi çetelerin hepsinin emperyalizmin güdümünde olduğunu söyledi

Bahçeli: Terör örgütleri emperyalizmin güdümünde

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin "kara ve korku dolu" günlerden geçtiğini, Türk milletinin dört bir yandan ateş altında olduğunu söyledi.

Terör örgütlerinin emperyalizmin güdümünde olduğuna işaret eden Bahçeli, şöyle konuştu:

"İster PKK ister IŞİD ister DHKP-C olsun, bu kanlı çetelerin hepsi emperyalizmin güdümündedir, hepsi Türk düşmanlarının dümen suyundadır ve aynı pis yolun yolcularıdır. Birbirlerinden esasta hiçbir farkları da yoktur. Bunlar zalimlerin maşası, küresel planların emrindeki paralı ve kiralık örgütlerdir. Kimin işine yarıyorlarsa, kimin projelerine uygun görülüyorlarsa onlar tarafından tutulan, kullanılan, yönetilen şerefsizlik, kalleşlik ve alçaklık numuneleridir."

"TBMM'NİN ÖNCELİĞİ HDP'LİLERİN DOKUNULMAZLIĞINI KALDIRMAK OLMALI"

AK Parti ile CHP’nin dokunulmazlıklara yönelik yaklaşımını eleştiren Bahçeli, şunları kaydetti:

"AKP’nin '506 fezlekeyi görüşerek bir kereliğine dokunulmazlığı kaldıralım' teklifi, CHP'nin ise 'kürsü haricinde tüm dokunulmazlıkları kaldıralım' ifadesi HDP’ye uzatılmış zeytin dalıdır ve bu millet affetmeyecektir. İşte fırsat karşımızdadır. TBMM'nin önceliği HDP'lilerin dokunulmazlığını kaldırmak olmalıdır. Milli vicdan bu sayede müsterih olabilecektir. Kim vatana ihanet etmişse, kim teröre destek çıkmışsa, el birliği edelim, omuz omuza verelim, bu siyasi bölücülerin dokunulmazlığını kaldırarak doğruca adalete yollayalım."

"TERÖRİZM YA BİTECEK YA BİTECEK"

Türk milletinin terörizme yenilmeyeceğini vurgulayan Bahçeli, "Kimden ve nereden kaynaklanırsa kaynaklansın, bölücü terörü himaye eden, terörizme destek veren, şımartan, teşvik eden, kışkırtan ve işbirliği içinde olan çevreler Türkiye'nin boyun eğdiğini göremeyeceklerdir. Terörizm ya bitecek ya bitecektir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 14:25
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48