banner39

Bahçeli: Türkiye, Türk milletinindir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de bugün başlayan bütçe görüşmelerinde konuşuyor. Bahçeli'nin gündeminde terör meselesi var.

Politika 10.12.2012, 17:02 10.12.2012, 20:05
Bahçeli: Türkiye, Türk milletinindir

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de başlayan bütçe görüşmelerinde konuştu. Bahçeli'nin gündeminde terör meselesi vardı.

"Türkiye Türk milletinindir" diyen Bahçeli, Türk milletini oluşturan her ferdin eşit şartlara ve haklara sahip olduğunu söyledi.

Irak yönetiminin Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın uçağını çevirmesine de tepki gösteren Bahçeli, Irak'ı densiz olarak nitelerken, Türkiye hükümetinin de bölgedeki politikalarını eleştirdi.

Bahçeli, şöyle konuştu: 
''Hükümet hesap vermekten kaçmakta, şeffaflıktan kaçınmaktadır. Bu, demokrasiye ve millet iradesine aykırı bir niyettir. TBMM'den rapor, bilgi ve gerçek manzara saklanmaktadır. Hükümetin korktuğunun, çekindiğinin ve veremeyeceği hesabı olduğunu en açık delilidir. 2012 yılı dahil olmak üzere, farklı yıllarda dönem sonundaki harcama miktarlarının planlanan seviyeyi aşması, dolayısıyla bütçe kanunun inandırıcılığını ve itibarını yitirmesi münferit bir gelişme olmamıştır. Bu bütçede; yetimimizin, kimsesizimizin, yoksulumuzun, dar ve sabit gelirlimizin, çiftçimizin, memurumuzun, esnafımızın, işçimizin, emeklimizin ve elbette her vatandaşımızın payı vardır. Bütçenin her aşamasında hükümetin bu gerçekleri aklından çıkarmaması bizim en halisane tavsiyemizdir.'' 

Türkiye'nin ve Türk milletinin her tarafına dokunulduğunu, her değerinin hırpalandığını öne süren Bahçeli, ''Milletvekilliği dokunulmazlığı mutlaka yeniden ele alınmalıdır. Bu bizim içtenlikle beklentimizdir. Dokunulmazlık güvencesi Türk milletine karşı olmayı, dağda teröristlerle kucaklaşmayı korumamalı ve bunun sığınağı olmamalıdır'' diye konuştu. 

''TÜRKİYE'Yİ KORUMA İBARELERİ YARALAYICI''

Türkiye'nin Suriye konusunda tam bir çıkmaza sürüklendiğini öne süren Bahçeli, şunları söyledi: 

''Elbette NATO Anlaşması gereğince karşılıklı yükümlülükler vardır. Ne var ki Türkiye'yi koruma ibareleri, şayet belirli bir maksada yönelik değilse, son derece yaralayıcı, nezaketsiz ve inciticidir. Büyük Türk milleti son yurdunda yardım, himmet, himaye ve korumayla bulunmamış, böylesi bir zilletle bağımsızlığını elde etmemiştir. Bizi korumaya almak kimin haddinedir? Bizim korunmamızı temin etmek kimin yapabileceği bir şeydir? Türkiye manda ve himaye altında alınmıştır da bizim mi bilgimiz olmamıştır?'' 

''ADI KONULMAMIŞ KRİZ''

Türkiye ekonomisinin adı konulmamış ve ilanı yapılmamış kriz yaşadığını öne süren Bahçeli, 2013 bütçesinin de ümit verici olmadığını söyledi. 

Bahçeli, ''2013 bütçesinin fahiş zamların, vergi kanalıyla ceplerin boşalmasının resmiyet kazanmış hali'' olduğunu savunarak, ihtiyaçları karşılamasının, şikayetleri gidermesinin mümkün olmayacağını öne sürdü.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü