Bahçeli ve MHP'liler Türkeş'i mezarı başında andı

Alparslan Türkeş'i mezarı başında anan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi yalnızca oy oranlarına, yüzde hesaplara bakılarak anlaşılamaz" dedi

Bahçeli ve MHP'liler Türkeş'i mezarı başında andı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP eski Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in vefatının 17. yılı dolayısıyla anıt mezarında tören düzenlendi. Kur'an-ı Kerim okunması ile başlayan anma törenine, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yanı sıra TBMM Başkanvekili Meral Akşener, MHP Grup Başkanvekilleri Yusuf Halaçoğlu ile Oktay Vural, Türkeş'in oğulları Tuğrul Türkeş ile Ahmet Kutalmış Türkeş, parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Bahçeli, Türkeş'in doğum yeri olan Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesi Köşkerli köyünden getirilen toprağı serpti, kırmızı-beyaz karanfiller bıraktı.

Daha sonra partililere seslenen Bahçeli, 17 yıldır her 4 Nisan'da manevi bir görevi yerine getirmek için anıt mezarda toplandıklarını belirterek, merhum Alparslan Türkeş'in aziz hatıralarını dua, hürmet ve minnetle yad ettiklerini, fatihaları ruhuyla buluşturduklarını, geride bıraktığı hizmet ve eserlere şükran duyduklarını söyledi.

"Merhum Türkeş Bey, ömrünü ülkülerine adayan, varlığını milletinin bekasına ve devamlılığına hasreden örnek bir dava insanıdır" diyen Bahçeli, Türkeş'in hayatının mücadeleler içinde geçtiğini anlattı. Türkeş'in 80 yıllık yaşamında zorluklardan asla yılmadığını, hiçbir tehditten korkmadığını, inandığı doğrularından ve hedeflerinden taviz vermediğini ifade eden Bahçeli, Türkeş'in Türk siyasetine yeni bir soluk, yorum ve vizyon getirdiğini vurguladı.

Bahçeli, Alparslan Türkeş'e ve aziz şehitlere Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ettiğini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2014, 14:10
banner53
YORUM EKLE

banner39