Bahçeli'den Başbakan'a: Çocuğunla git, yargılan

Bahçeli, "Başbakan Erdoğan harama el uzatmadıysa korkacağı bir şey yoktur. Gerekirse çocuğuyla birlikte hakim karşısına çıkmaktan çekinmemelidir. Ancak korkunun da ecele faydası olmayacaktır." dedi

Bahçeli'den Başbakan'a: Çocuğunla git, yargılan

Dünya Bülten /Haber Merkezi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın rüşvet ve yolsuzluğa göz yumarak milli emanete ihanet ettiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın "yolsuzluk iddiaları"ndan kendisini kurtaramayacağını savunan Bahçeli, "Bu yanlışlara karşı adaletin sessiz kalmaması, dokunulamaz olarak görülenlerin mahkemeye önüne çıkartılması başkanı ve hükümetini ürküttü. Başbakan Erdoğan harama el uzatmadıysa korkacağı bir şey yoktur. Ancak korkunun da ecele faydası olmayacaktır." dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Bursa’nın İznik İlçe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Atıksu Arıtma Tesisi’nin temel atma törenine katıldı.

Milli iradenin açıkça aldatıldığını ifade eden MHP Lideri Bahçeli şunları anlattı: “Sandığı parasal imkanlara devşirerek, milli emanete ihanet etmiştir. Bu yanlışlara karşı adaletin sessiz kalmaması, dokunulmaz olarak görülenlerin mahkemeye önüne çıkartılması Başbakan ve hükümetini ürküttü. Yolsuzluğu kapatmak amacıyla komple teorileri üretildi. Bunları örtebilmek için dış saldırılar icat edilmiş, milli iradeye suikast iddialarından medet umulmuştur. Başbakana göre yolsuzluk soruşturması ülkemizi, vatanımızı ve istikbalimizi hedef alan saldırıdır. Yolsuzluk iddiaları düzmecedir. Hedef Türkiye, millet ve vatan gelecektir. Bu zihniyete göre ülke içinden aktörler, ajanlar ve maşalar kullanılmıştır. Tuzak ise yurt dışından kurulmuştur. Başbakan bunlarla da yetinmemiştir. Türkiye'nin istikrarlı büyümesinden rahatsız olanlar, rüşvet ve yolsuzluk operasyonu içindedir. Başbakan Erdoğan, aklına nasıl yatıyorsa, işine nasıl geliyorsa, o soruşturmaları o şekilde gölgelemeye çalışmaktadır. Hükümet rüşvet iddialarını kapatmak için çırpınıyor. Açıklar çok fazladır. Kendisi ve hükümeti baştan ayağı yolsuzluktur. Millet gerçeği görmelidir. Başbakan yolsuzluğu, uydurma, rüşveti iftira olarak değerlendirmektedir. Özellikle malum 4 bakanı niçin değiştirmiştir? Yolsuzluk iddialarının merkezinde yer alan 29 yaşındaki karanlık bir kişi tarafından rüşvet bağımlısı yapılan bakanları görevden almak, bir yönüyle suçlamaları kabullenmek değil midir? "

"PARALEL YAPI ORTAYA ÇIKARILMALI"

‘Devlet içinde bir devlet varsa bunun sorumlusunun hükümet’ olduğu görüşünü yineleyen Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın bu işten yakasını kurtaramayacağını kaydetti.

Bahçeli şöyle devam etti: “Türkiye Cumhuriyeti'ni temelinde dinamitlemek için 11 yıldır didinen ve mücadele veren, her ihaneti meşru gören bu zihniyet, kazdığı kuyuya düşecektir. Paralel devlet varsa, devletin tüm organlarına tüm organlarına sinmiş ve bulaşmışsa, bunu bulup ortaya çıkarmak siyasi namus meselesi olarak görülmelidir. Öncelikle bu paralel devlet nasıl oluşmuştur, devlete nasıl sızmıştır. Bu esnada Başbakan Erdoğan nerededir ve kimlerle zaman geçirmiştir? Bu örgüt kimdir? Başı ve kadrosu kimlerden meydana gelmişlerdir? Demokrasi erozyona uğramıştır. Hukukun saygınlığı yaralandı. Başbakan Erdoğan, Türkiye'yi yıkmak, askerinden ve polisine kadar milli güç unsurlarını tasfiye etmek için şeytanla bile ortaklık kuracak kadar gözü dönmüştür. Karşımızda kirlenmiş bir hükümet bulunmaktadır."

BAŞBAKAN ÇOCUĞUYLA BİRLİKTE HAKİM KARŞISINA ÇIKMALI

"Başbakan Erdoğan, hukuka saygı göstermeli. Mahkemelerin çalışmasını sabote etmemeli. Gerekirse çocuğuyla birlikte hakim karşısına çıkmaktan çekinmemelidir. Şunu herkes kabul etmelidir. Başbakan Erdoğan ve hanedanı ayrıcalıklı değildir. Hukukun karşısında herkes eşittir. Kim suç işlemişse cezasını görmelidir. Çocuklarını nafakası için ömür tüketen, fakirlikten inleyen milyonlarca vatandaşın talebi, rüşvet ve yolsuzluğun üzerine gidilmesidir. Başbakan Erdoğan harama el uzatmadıysa korkacağı bir şey yoktur. Ancak korkunun da ecele faydası olmayacaktır."

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2014, 15:04
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
CUMAALİ
CUMAALİ - 7 yıl Önce

28 ŞUBAT SONUCU İKTİDARA SEN VE ORTAĞIN ECEVİT MİLLETTİN 350 MİLYARINI ŞONA BUNA PEŞKEŞ ÇEKTİNİZ YARGILANDINIZYA ŞİMDİ TAYYİB BEYDE SIRA HEY SORUMSUZ ÖNCE SEN HESABINI VER ..ADAM 10 YILDA ÜLKEYİ 2 DEFA YENİDEN YAPTI SİZSE 3 DEFA KÜÇÜLTÜNÜZ GİT BİR ADAM OLARA ONUN YANIDA YER ALKİ SENİN MİLLİYETÇİ OLDUĞUNU BİLELİM

banner39