Bahçeli'den Erdoğan'a çok sert sözler!

MHP lideri, Erdoğan'ın cumartesi günkü Diyarbakır programını, hıyanet, hançerlenme, Damat Ferit gfibi sözlerle eleştirdi!

Bahçeli'den Erdoğan'a çok sert sözler!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında Başbakan Erdoğan'ın hafta sonu yaptığı Diyarbakır ziyaretini çok ağır sözlerle eleştirdi.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları:

"HIYANETİN RESMİ GEÇİDİ..."

Türkiye'nin cumartesiden beri yaşadığı acı verici manzaralar, ben Türk olmaktan onur duyuyorum diyen hiç kimsenin kabul edeceği şeyler değildir. Türkiye 16 Kasım günü, hıyanetin resmi geçidine şahit etmiş, cani ve Başbakan'ın fotoğrafları aynı fotoğrafa iliştirilmiştir.

"HİÇ BU KADAR HANÇERLENMEMİŞTİK"

Soyu sopu karışık, kökeni sorunlu, gelmişi geçmişi siyah yüzlerin meydan okumasına sahne olmuştur. Biz millet olduk olalı içimizden hiç bu kadar hançerlenmemiştik.  Hiç bu kadar köşeye sıkışmamıştık. Düşmanlığın hiç bu kadar övüldüğü iltifat görüldüğü başka bir dönem görülmemiştir.

"DAMAT FERİT HORTLAMIŞ"

Neredeyse Anzavur dirilmiş, mazideki isyancılar gözlerini açmış, Damat Ferit hortlamış, haçlılar tekrar ayaklanmış, hükümet ve başındaki şahsiyetle bütünleşmiştir. Başbakan olmayan kalitesinin gereğini yapmış, Barzani'yi Diyarbakır'a davet etmiş, tıpkı aşığına vurgun maşuk gibi muhattabını bağrına basmıştır.

Peşmerge başı bu ihaneti 19 Ekim 2009 tarihinde, PKK'lıların kullandığı Habur yolunu takip etmiştir. Başbakan'ın vizesiyle ülkeye giriş yapan bölücü ve sözde şarkıcıyla tezahüratlar eşliğinde Diyarbakır'a ulaşmıştır.

"BABASININ ÇİFTLİĞİ GİBİ..."

37 yıl sonra sanki babasının çiftliğine gelir gibi Türkiye'ye girmiştir. Abdullah Öcalan barış savaşçısıdır, terörist olan Türkiye devletidir sözlerini İsveç'te sarf eden rezil bu kişidir. İmralı'daki kahramanı selamlıyorum, delilli ispatlı hain bu kişidir. Türk dilini başımızdan def edelim hakaretini geçtiğimiz yıl Almanya'da söyleyen bu kişidir. Başbakan bu PKK'lıyı dost olarak görmüştür.

"PKK'LI AHMET KAYA'DAN ZIRVALAR..."

Hangi devletin yöneticileri böyle bir kokuşmuşluğun içinde olmuştur? Başbakan PKK'lı Ahmet Kaya'dan bazı zırvalar dile getirirken önüne gelen ağlamıştır. Başbakan keşke burada olsaydı diyerek özlemini haykırmış, protokolde gözyaşları sel olup birbirine karışmıştır. Şehitlere tek bir damla gözyaşı dökmeyen, izansızlar, insafsızlar ve hep nefsine tapan kibir yuvaları koro oluşturup, PKK'lı Ahmet Kaya'nın ağıdını ölümünden 13 yıl sonra yapmışlardır.

Başbakan Erdoğan madem bu kadar Ahmet Kaya hastasıdır, madem kardeşi olarak görmektedir. O zaman en kısa sürede bir anıt yaptırmalı, orayı kendisine mesken tutmalı, yakınlarında ev tutarak sürekli anıtı seyretmelidir.

Başbakan'a göre bu PKK'lının suçu saz çalmakmış. Öldürmek için illa tüfek mi kullanmalı? Söz kurşun, senin gibi zihniyetlerde canlı bomba olamaz mı?

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2013, 13:07
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
HACI
HACI - 7 yıl Önce

Bi gecede devleti milyarlarca soyduran hain degil,kan akmasin diyen hain oylemi.Aha secim kapida.Hic soze gerek yok alirsin boyunun olcusunu oturursun bi kenara.Millet yemiyor artik sizin soylediklerinizi.Ama sen secimi kaybedersin ve hala oturursun genel baskanlik koltugunda.Hainmis.....

banner39