banner39

Bahçeli'den hükümete 'idam' çağrısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mersin'deki kadın cinayetine değindiği konuşmasında hükümete idamı geri getirmeleri çağrısında bulundu

Politika 17.02.2015, 11:01 17.02.2015, 11:41
Bahçeli'den hükümete 'idam' çağrısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mersin'de vahşice öldüdülen Özgecan Aslan'la ilgili yaptığı konuşmada, hükümete idam çağrısında bulundu.

Bahçeli, "Başbakan ve partisine sesleniyorum idam cezası için harekete geçin de ne kadar samimi olduğunuzu görelim" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle: Uzunca bir süredir toplumsal şiddet armaktadır şiddet bir sorundur ve kaynağına inilmelidir. Özgecan kızımızın öldrülmesi hepimizi üzmüştür. Bu cinayete yurt genelinde büyük tepki gösterilmiştir. Herkes bu olaya üzülmüştür. Sormamız gereken çok olay vardır. Kadına, kıza, çocuğa neden şiddet neden bu kadar artmıştır? Hiçkimse cani doğmayacağına göre bunun nedeni nedir?

Kadına uzanan ellerin kırılmasının her defasında söyledik ancak cinayetlerin önüne geçilememiştir. Peki kusur kimde? Toplumlar için büyük tehlike geçiş dönemlerinde dengelerini kaybetmesidir.

İdam cezasının gelmesine gerek varsa AKP'nin önüne geçen yoktur. Başbakan ve partisine sesleniyorum idam cezası için harekete geçin de ne kadar samimi olduğunuzu görelim.

BAKAN BOZKIR: GÜNDEMİMİZDE YOK

AB Bakanı Volkan Bozkır ise 'İdam cezasının geri getirilmesi gündemimizde yok' açıklamasını yaptı.

Özgecan cinayetinin ardından gündeme gelen idam konusuna hükümetten açıklama geldi. AB Bakanı Volkan Bozkır 'İdam cezasının geri getirilmesi gündemimizde yok' dedi.

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?