banner39

Bahçeli'den 'huzur ve istikrar' vaadi

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türkiye'nin bölünmesine ve milletin kardeş kavgasına sürüklenmesine hiçbir şart altında izin vermeyeceklerini belirterek istikrar ve huzur vaadinde bulundu

Politika 21.05.2015, 16:40 21.05.2015, 16:44
Bahçeli'den 'huzur ve istikrar' vaadi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milliyetçi Hareket, Türkiye'nin bölünmesine, değerlerin yok edilmesine ve milletin kardeş kavgasına sürüklenmesine hiçbir şart altında izin vermeyecek" dedi.

Bahçeli, partisince Bilecik Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, kargaşa ve cepheleşme, gerilim ve kutuplaşmanın tarafı değil, kucaklaşma, uzlaşma, beraberlik, istikrar ve huzurun adresi olduklarını ifade etti.

MHP'nin, devletle milletin kaynaşması, milli değerler ve bin yıllık kardeşliğin teminatı olduğunu söyleyen Bahçeli, şunları kaydetti:

"Milliyetçi Hareket, Türkiye'nin bölünmesine, değerlerin yok edilmesine ve milletin kardeş kavgasına sürüklenmesine hiçbir şart altında izin vermeyecek. Vatandaşların, 7 Haziran'da oylarını Milliyetçi Hareket Partisine vermesini istiyoruz. Sandık önüne gittiğinizde tarihi bir tercih yapacaksınız. Eminim ki huzur için, emniyet için, barış için 'MHP'ye evet' diyeceksiniz. AKP'ye oy veren kardeşim, ülkemiz kötüye gidiyor. Artık siyasi taassup ve tarafgirlikle hareket edecek vakit kalmamıştır. AKP, aldığı oyları kötüye kullanmış, Türkiye'yi enkaza çevirmiştir. CHP'ye oy veren vatandaşlarım, çağrım sizleredir, bu defa bizimle yürüyün."

Bahçeli, Çin sarayını basan Kürşad, Bizans surlarına üç hilali asan Ulubatlı Hasan için, Türkmen destanı bitmesin, Türk nefesi kesilmesin diye, tuzakları bozmak için yürüdüklerini belirterek, "Her şartta da yürüyeceğiz" dedi.

Kendileri varken küresel ayak oyunlarının amacına ulaşamayacağını anlatan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Milliyetçi Hareket Partisi, zedelenen, aşağılanan, hor görülen milli ahlak ve şerefin yolcusudur. Milliyetçi Hareket Partisi, tavizkar, teslimiyetçi ve tahripkar zihniyetlere karşı duruşun merkezidir. Biz varken dayatma, tehdit, açılım, yıkım, çözüm, belini doğrultamayacaktır. Biz ayaktayken ekonomik sömürü, planlanan sosyal ve siyasal felaket sonuç vermeyecektir. Bu itibarla diyorum ki bizimle yürü Bilecik."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?