Bahçeli'den 'kongreciler'e sert çıkış, 'rezillik, kepazelik'

Bahçeli, muhaliflerin kongre girişimini rezillik ve kepazelik olarak nitelendirdi. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın nikah törenine katılmasına destek veren Bahçeli, ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğu'nun 'kanlı' sözlerine ise tepkiliydi

Bahçeli'den 'kongreciler'e sert çıkış, 'rezillik, kepazelik'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Pazar günü kongre düzenleme girişimlerini rezillik ve kepazelik olarak değerlendirdi.

TBMM’de MHP Grup Toplantısı’nda konuşan Bahçeli, muhaliflerin kongre girişimine sert tepki gösterdi. Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"Pazar günü Ankara'da yaşananlar, rezilliğin dik alası, kepazeliğin zirvesidir. Milliyetçi, ülkücü hareketi Gezivari provokasyonlarla kullanma çabasında olanlar baltayı taşa vurmuşlardır. Şahsi ihtiraslarını yenemeyerek ülküdaşlarımızı sokaklara, tarlalara düşürme gayretine girenler, şunu bilsinler ki asla affedilmeyeceklerdir."

Olağanüstü tüzük kurultayına imza atan delegelere çağrıda bulunan Bahçeli, "Onlar alınmasın. Münasip orta yolu bulacağımıza inanıyorum. Sözlerim sanal kahramanlaradır. Sahte demokratlara, paralel kuluçkalara yatanlaradır" diye konuştu.

Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Bahçeli, genel başkan adaylarından Meral Akşener için "Arkasında cemaat desteği var. Bizden bağımsız hareket ederek hata yapmıştır" diyen muhalif kanattaki Koray Aydın'ı tebrik etti.

"Koray Aydın Bey ülkü ocaklarından yetişmiş değerli bir dava adamıdır" diyen Bahçeli, "Partimizin birçok kademesinde görev yapmış, adaylar arasında tek ülkücü kendisidir. Yanlışı görmüş, gerekli uyarıları yapmıştır, kendisini tebrik ediyorum" değerlendirmesi yaptı.

HULUSİ AKAR'A DESTEK

Bahçeli ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın nikahında şahitlik yapan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'a yönelik eleştirilere tepki gösterdi.

Bahçeli, ''Cumhurbaşkanının davetine icabet ederek kızının düğününe katılan Genelkurmay Başkanı şiddetle eleştirilmektedir. Bu eleştirilerin anlaşılır ve savunulur bir tarafı yoktur. Sayın Akar, son derece insani ve devlet teamülleri kapsamında görülebilecek bir görevi ifa etmiştir" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN SÖZLERİNE TEPKİ

Bahçeli, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlık sistemi hakkında yaptığı açıklamalara da değindi.

CHP Liderinin büyük bir pot kırdığını söyleyen Bahçeli, "Ne yazık ki gaflet ve delalet içindeki yöneticilerin varlığı hepimizi endişelendirmektedir. CHP'nin genel başkanı talihsiz ve tarihi bir pot kırmıştır. Başkanlıkla ilgili endişeleri ortaya koymak başka bir şey korku ve panik doğurmak başka bir şey. Sokağın adres gösterilmesi doğru değildir. Bizim için de Başkanlık sistemi uygun bir sistem değildir. Ama biz muhalefetimizi demokrasi kuralları çerçevesinde yapmaya devam edeceğiz. Bizim kandan bahsedip aba altında sopa gösteren müflis siyasetçilere ihtiyacımız yoktur." dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2016, 13:35
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35