banner15

Bahçeli'den 'MHP sembollü provokatörler' uyarısı

Kobani eylemleriyle ilgili açıklama yapan Devlet Bahçeli, MHP sembolleri altında ajan-provokatörlerin kitleleri yönlendirmeye çalıştığını buna dikkat edilmesi gerektiğini söyledi

Bahçeli'den 'MHP sembollü provokatörler' uyarısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP lideri Devlet Bahçeli, son günlerde yaşanan şiddet olaylarına ilişkin yaptığı açıklamalarda bulundu.

"Bir süredir devam eden şiddet ve asayişsizlik vakaları Türkiye’nin milli birliğini, milli bekasını ve toplumsal ahengini en üst düzeyde tehdit etmektedir." diyen Devlet Bahçeli, parti tabanını provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırdı. Bahçeli, MHP sembolleri altında ajan-provokatörlerin kitleleri yönlendirmeye çalıştığını buna dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

İşte Bahçeli'nin açıklamasından satırbaşları:

Vatandaşlarımızın sakinlik içinde, aklıselim çerçevesinde sabır ve olgunluğun çizgisinden ayrılmaması en öncelikli tavsiye ve temennimizdir. Ayrıca Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in her mensubu uyanık ve dikkatli olacak, muhtemel kavga ve çatışmalardan kesinlikle uzak kalacaktır.

Türkiye sevdalısı aziz dava arkadaşlarım, çakılan etnik kıvılcımın nelere mal olacağını, pusuya yatmış bölücülerin bin yıllık kardeşlik ve kader ortaklığına darbe vurmak için nasıl kuyruğa girdiğini bilmek ve görmek zorundadır.

Kardeş kavgası çıkartmak ve son yurdumuzu baştan ayağa cehenneme çevirmek için iştahlı olan şiddetseverlere koz verilmeyecektir.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in simge ve işaretlerini kullanarak sokaklara çıkanların karanlık mahfillerin telkin ve yönlendirmesi altındaki ajan-provokatörler olduğu unutulmamalıdır.

Birlik ve beraberlik içinde kalınırsa bu kötü günler mutlaka aşılacak, toplumsal huzur ve denge yeniden tesis edilecektir.

Başbakan ve Hükümeti, artan ve kontrolden çıkması an meselesi olan şiddet hadiseleri karşısında her tedbiri sırasıyla alacak basiret, dirayet ve cesareti gösterebilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti teröristlerin oyuncağı, komşu coğrafyalardaki istikrarsızlığın alıcısı olmayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 17:48
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35