Bahçeli'den Mısır, Tunus ve Ukrayna uyarısı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, kışkırtmalara karşı uyarılarda bulunarak Mısır'da Tunus'ta devrimlerden sonra da huzurun gelmediğini söyledi

Bahçeli'den Mısır, Tunus ve Ukrayna uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Bahçeli, vatandaşları tahriklere karşı dikkatli olmaya davet ederek, "Toplumu birbirine düşürecek davranışlardan, kışkırtmalardan, çatışmalardan uzak kalmalıyız" dedi.

Kuşadası'na gelerek partisinin ilçe başkanlığı önündeki seçim otobüsü üzerinden partililere seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, karışıklıklar yaşanan bazı ülkelerden örnekler verdi.

Türkiye'nin bu duruma düşmemesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, şunları söyledi: "Toplumu birbirine düşürecek davranışlardan, kışkırtmalardan, çatışmalardan uzak kalmalıyız. Bunun örnekleri çok görülmüştür. Hiçbir ülkeye faydası olmamıştır. İşte Tunus. Bin Ali yoktur ama Tunus'ta halen istikrar da yoktur. Mısır. Hüsnü Mübarek yoktur ama halen çalışmalar ve darbeler devam ediyor. Ukrayna. Çok kısa süre içerisinde yolsuzluk meselelerinden dolayı muhalefet ve iktidar karşılıklı tartışmaya girdiler, halk yavaş yavaş hareketlenmeye başladı. Polis teşkilatı Ukraynalı vatandaşların üzerine yürüdü, 86 kişi hayatını kaybetti. Bu sefer toplum ayaklandı, devlet başkanının sarayını bastı, Rusya, devlet başkanını zorla kaçırdı. Bu ve buna benzer olaylar her toplumda yaşanıyor. Türkiye böyle olayların yaşandığı bir ülke olmamalıdır. Türkiye kardeş kavgası içerisine girmemelidir. Hayatımızı zehir edebilecek, ülkede barışı, istikrarı ortadan kaldıracak, ülkede birçok sıkıntıları milletçe yaşatabilecek davranışlardan uzak durmakta yarar olduğu kanaatindeyiz. Çünkü bu ülke bizimdir, biz bu milletin aziz evlatlarıyız. Etnik kökeniniz, mezhebiniz ne olursa olsun, ulu çınarın dalları ve kollarısınız."

Konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Bahçeli, yolsuzluk ve rüşvet iddialarının üzerine kararlılıkla gitmediğini savunarak, "Eğer bu montaj ise doğruyu söyle. 'Evet bu montajdır, araştırıyorum' de" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2014, 16:29
banner53
YORUM EKLE

banner39