banner39

Bahçeli'den muhaliflere; Kongre Mart 2018'de

MHP lideri Bahçeli kongre taleplerine olumlu cevap vermeyeceğini ve kongrenin 18 Mart 2018'de yapılacağını söyledi

Politika 10.01.2016, 13:56 10.01.2016, 13:56
Bahçeli'den muhaliflere; Kongre Mart 2018'de

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, olağanüstü kongre talebine olumsuz cevap vereceğini açıkladı ve kongre tarihini de 18 Mart 2018 olarak duyurdu.

Bahçeli, partisinin Kızılcahamam kampında düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı. Bahçeli olağan üstü kongreyle ilgili bir soruya "Kim ne kadar imza toplarsa toplasın MHP'nin kongre süreci 18 Mart 2018 tarihinde olacaktır" karşılığını verdi.

İşte Bahçeli'nin olağanüstü kongre açıklamaları:

"Bugüne kadar genel merkezimize olağanüstü kongre talebinde bulunan yasaya ve tüzüğe uygun tarzda imzaları toplanıp gönderilmemiştir. Önümüzdeki günlerde bu uygulanırsa MHP, Siyasi Partiler Yasası ve tüzük çerçevesinde gereğini yapacaktır. Bu ille de imzalar geçerli kabul edilip olağanüstü kongre yapacağız anlamı taşımaz. Başkalarının imza toplama hakkı kadar parti yönetimi de partiyi kargaşaya, birtakım kırgınlıklara sebebiyet vermeyecek bir anlayış içinde hareket etme görevi vardır.

MHP'nin kongre süreci 18 Mart 2018 tarihinde olacaktır. Ondan öncesi bizi ilgilendiren bir konu değildir. İmzayı kim ne kadar toplarsa toplasın müracaatı halinde kabulü mümkün olmayacak ve yasal haklarını kullanma yolu da açık olacaktır. Bizimle değil, mahkemelerle haklarını savunmalarını tavsiye ederiz"

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?