banner39

Bahçeli'den Putin'e; küstah...

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türkiye'ye karşı son günlerde gerilimi artıran Rusya ve Irak yönetimlerine tepki gösterdi. Bahçeli, Putin için, "Küstah" ifadesini kullandı

Politika 15.12.2015, 14:03 15.12.2015, 14:32
Bahçeli'den Putin'e; küstah...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Rusya'nın PKK'ya destek verdiğini belirten Bahçeli "Putin yönetimi uzlaşmaz ve küstah politikalar güdüyor" dedi.

Başika'daki Türk askeri kampına ilişkin de açıklamalarda bulunan MHP Lideri " Türkiye'ye meydan okuyanlar ABD Irak'ı işgal edince neredeydiler" dedi.

Bahçeli, Rusya krizi ile ilgili, "Putin yönetimi tehdit hacmini genişletiyor. Putin yönetimini uzlaşmaz ve küstah politikaları var. Biz bu konuda gerekli. Rusya PKK'yı destekliyor. Düşmanca tutum sergiliyor. Uçak düşürmeyi fırsata çeviriyor. Tansiyon oldukça yüksektir." yorumlarında bulundu.

Bahçeli, Başika'daki Türk askeri kampına ilişkin de şöyle konuştu: Irak'taki farklı çevreler Türk askerini işgalici diye tasvir etti... Türk bayrağını Bağdat'ta yakmışlardır. Bu alçaklığı kınıyoruz. Türk bayrağına saldıranlar ABD Irak'ı işgal edince neredeydiler? Kadınlara tecavüz edilirken neredeydiler? Türkiye'ye meydan okuyanlar hangi delikteydiniz? Irak'ın toprak bütünlüğü bizim için hayati önemdir. Aynı saygının Türkiye'ye de gösterilmesi mecburiyeti var. Türk askerini davet eden bu ülkedir.. Son derece normaldir, büyütülecek yanı yoktur.

banner53
Yorumlar (1)
SÜLEYMAN SÖNMEZ 6 yıl önce
AÇIKLAMALARINIZA KATILIYORUM SAYIN BAHÇELİ
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?