banner39

Bahçeli'den 'Sürece destek' anketine tepki

Devlet Bahçeli, hükümetin sürece destek oranını ölçmek için yaptığı anketlerin yalan olduğunu iddia etti. Bahçeli, kimsenin süreci desteklemediğini savundu

Politika 29.03.2013, 11:43 29.03.2013, 11:43
Bahçeli'den 'Sürece destek' anketine tepki

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türk milletinin PKK'yla görüşülmesine rıza göstermesi mümkün olmadığı gibi, İmralı canisiyle müzakere yapılmasına da onayı kesinlikle yoktur" dedi.

Ak Parti hükümetinin çözüm ve barış sözleriyle Türkiye'nin temellerini sarstığını, PKK'nın siyasallaşmasına göz yumduğunu ve hatta buna taşıyıcılık hizmeti verdiğini belirten Bahçeli, "Başbakan Erdoğan çok tehlikeli bir oyunun içine girdiğinden milli gerçeklerle bağını tamamen koparmış durumdadır. Bu siyaset anlayışının asılsız suçlamaları, haddi aşan sözleri ve kamuoyunu yanıltmak ve yanlışa düşürmek için başvurduğu yöntemleri vahim bir sınıra dayanmıştır. Türk milleti olan biten tüm çirkeflikleri, kurnazlıkları, maksadı karanlık çabaları ibretle izlemektedir" dedi.

Bahçeli, "Uydurma anketlerle çözülme ve çöküş sürecine desteğin arttığını söyleyecek ve bu çerçevede milletimizi hafife alacak kadar körlüğün, basiretsizliğin içine batan Başbakan ve hükümeti, kanaatleri etkilemek, yanlışı kabullendirmek için her tezgaha müracaat etmektedir. Türk milletinin PKK'yla görüşülmesine rıza göstermesi mümkün olmadığı gibi, İmralı canisiyle müzakere yapılmasına da onayı kesinlikle yoktur." dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?