banner15

Bahçeli'nin ilk rakibi Selim Kaptanoğlu

1 Kasım seçimlerinde beklenmedik şekilde oy kaybeden MHP'de genel başkanlık koltuğuna ilk aday Selim Kaptanoğlu oldu

Bahçeli'nin ilk rakibi Selim Kaptanoğlu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Alpaslan Türkeş’in doktoru Selim Kaptanoğlu MHP Genel Başkanlığı için adaylığını resmen açıkladı. Kaptanoğlu, katıldığı bir toplantıda adaylığını ilan ederken, aynı toplantıya katılan Iğdır eski milletvekili Sinan Oğan da adaylık sinyali verdi.

Alparslan Türkeş'in doktoru Selim Kaptanoğlu, olağanüstü kurultayda resmen MHP Genel Başkanlığı’na aday olduğunu ilan etti.

Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre, Kaptanoğlu MHP yönetimine de yüklendi. MHP’deki “işgalin” sona erdirilmesi gerektiğini öne süren Kaptanoğlu şunları söyledi:

“Bu mücadelede kimin aday olduğunun önemi yok. Öncelikli mesele Genel Merkez yönetiminin istifaya zorlanması ve partinin olağanüstü kurultaya götürülmesidir. Şimdiden muhtemel adayların teke indirilmesinin bir faydası yok. Zaten Genel Merkez muhalefeti tek aday etrafında toplamayı hedefliyor. Böylece tek adayın daha kolay yıpratılması amaçlanıyor. Benim fikrim bu süreçte her aday ekibiyle birlikte olanca gücüyle çalışmasıdır. Kurultay öncesi ve sırasında tek aday etrafında birleşilebilir. Ben bir yıl önce aday olarak çıkacağımı söylemiştim. O yüzden Genel Başkanlığa adayım”

Aynı toplantıda Sinan Oğan’ın ise Genel Başkan adaylık imasında bulunduğu ve ”Önümüzde 2019’da yapılacak genel seçimler var. MHP’de yaşanacak bir değişimle 4 yıl sonra parti toparlanır. MHP’nin gerçek iktidarı 2023 seçimlerinde olabilir. 8 yıllık bir maraton için partinin başında genç bir liderin olması şarttır” dediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2015, 15:52
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35