banner39

Bahçeli'nin rakipleri gerekli imzayı topladı

Devlet Bahçeli'ye rakip olmaya hazırlanan isimlerin kongre için gerekli imzaları topladığı belirtiliyor

Politika 11.12.2015, 17:41 11.12.2015, 18:02
Bahçeli'nin rakipleri gerekli imzayı topladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP'de 1 Kasım seçimlerinden sonra harekete geçen muhalifler yeni bir ortak strateji üzerinde anlaştı. Genel başkan adaylığında ismi geçen Sinan Oğan, Koray Aydın ve Meral Akşener, ayrı ayrı topladıkları imzaları yeni yıla kadar genel merkeze verecek ve ocak ayında kongrenin toplanmasını isteyecek.

Habertürk gazetesinin haberine göre muhalifler 300 imzayı buldu. Bir süre daha imza toplayacak olan muhalifler, önceden kararlaştırdıkları gibi 20 Aralık yerine daha ileri bir tarihte imzaları genel merkeze teslim edecek.

KONGRE ÇAĞRISI BEKLEMİYORLAR
 
Muhalifler, MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli ve genel merkezin, kongrenin toplanmaması yönünde tavır almasını yüksek olasılık olarak değerlendiriyor ve imzalar genel merkeze verildikten sonra da kongre çağrısı yapılmasını beklemiyor.

KAYYUM LİSTESİ SUNULACAK

Muhalifler, ocak ayı içinde 15 günde kongre çağrısı yapılmazsa mahkemeye başvuruda bulunacak. Başvuruda, genel merkezin görevini yerine getirmediği tezine dayalı olarak üst kurul delegelerinden oluşacak 5 kişilik bir “kayyum” listesi mahkemeye sunulacak. Mahkemeden, partinin başına bu kişilerin atanması ve kongrenin toplanması talebinde bulunulacak.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?