banner39

Bahçeli'ye freni patlamış kamyon benzetmesi

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, "Çözüm Süreci"ne karşı çıkan Devlet Bahçeli için "Freni patlamış kamyon" benzetmesinde bulundu

Politika 17.04.2013, 16:48 17.04.2013, 16:49
Bahçeli'ye freni patlamış kamyon benzetmesi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sözlerini hayretler içinde dinlediklerini belirterek, "Maalesef bozuk olan ruh haliyle konuşmaya devam ediyor, adeta freni patlamış bir kamyon gibi duruyor ortada. Hangi grup toplantısında ne kadar bağıracağı celalleneceği, kimi tehdit edeceği belli değil." dedi.

Hüseyin Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Çelik, CHP Genel Başkanı Kelam Kılıçdaorğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, haftalık grup toplantılarında AK Parti ve hükümete yönelik eleştirilerine cevap verdi.

Hüseyin Çelik ilk olarak bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul milletvekilleri ile gerçekleştirdiği toplantıya ilişkin bilgi verdi. Toplantıya 61 kişi katıldığını ve Başbakan Erdoğan'ın aktüel memleket meseleleri, hassasten çözüm süreci konusunda heyeti bilgilendirdğini söyleyen Hüseyin Çelik, 20'ye yakın kişinin de söz alarak hem genel Türkiye meseleleri hem de İstanbul'la ilgili görüşlerini dile getirdiklerini söyledi.

KILIÇDAROĞLU'NA NEF'İ'Lİ CEVAP

Ardından CHP Genel Başkanı'nın eleştirilerine değinen Hüseyin Çelik, "Kılıçdaroğlu her 3 cümleden sonra 'yalancıdan başbakan olmaz' sözüne devam ediyor. Daha önce Recep Bey diye başladı. Maalesef sokak ağzını sürdürmeye devam ediyor. Ana muhalefet liderine bu tarzı üslubu yakıştırmıyoruz. Nef'i'nin ünlü bir hicvi vardır: 'Müftü efendi bana kafir demiş, varayım ben ona Müslüman diyeyim. Yarın mahşer gününde o da çıkar yalancı ben de çıkarım yalancı'. Ben de Kılıçdaroğlu'na bunu diyorum. O başbakana yalancı diyor biz de ona doğrucu diyelim. Yarın mahşer gününde o da yalancı çıkar biz de yalancı çıkarız."

Kamuoyu anketlerinde Başbakan Erdoğan'ın kamuoyundan aldığı desteğin, partisinin de üstünde olduğunu, performansının yüzde 56'larda destek aldığını hatırlatan Çelik, "CHP'ye oy veren seçmene soruyorsunuz; 'siz Kemal Kılıçdaroğlu'nu başarılı buluyor musunuz?' Bu soruya gelen cevapta her 10 CHP'liden üçü Kılıçdaroğlu'nu başarılı buluyor. Başbakan Türkiye genelinde yüzde 56'lık başarıya sahip, AK Partiye oy vermeyenler de dahil. CHP'li seçmenin bile 10'undan ancak 3'ü Kılıçdaroğlu'nun liderliğini tasdik ediyor. Kimin doğru kimin yalan söylediği kamuoyunun gözü önündedir." ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sözlerini hayretler içinde dinlediklerini ifade eden Çelik, "Maalesef bozuk olan ruh haliyle konuşmaya devam ediyor, adeta freni patlamış bir kamyon gibi duruyor ortada. Hangi grup toplantısında ne kadar bağıracağı celalleneceği, kimi tehdit edeceği belli değil. Diyor ki; 'dik durduğumuz için başbakan bizi tehdit ediyor'. Sizin duruşunuza dik duruş değil tip duruş denir. Bu tipik bir ırkçı duruştur. Aşina olduğumuz bir duruştur. Çatışmalardan, kandan, kanın akmasından beslenen zihniyeti biz gömmek istiyoruz. Tez antiteze dayanan ancak iki farklı grubun çatışmasıyla hayatını sürdüren siyaset tedirgindir. Hayretler içerisindeyiz, neler söylüyor." diye konuştu.

"MERKEZ BANKASININ SOYULDUĞU YARGI TARAFINDAN TESCİL EDİLDİ"

Bahçeli'nin Başbakan Erdoğan'a 'hodri meydan' dediğini hatırlatan Hüseyin Çelik, "57. Hükümet döneminde Merkez Bankası'nın soyulduğu yargı tarafından tescil edildi, dönemin Merkez Bankası başkanına da ceza verildi. Bir kriz yönetimi, daha doğrusu yönetilememesi söz konusudur. Yönetemeyenler de DSP, ANAP ve MHP iktidarıdır. Senin batırdığın ekonomiyi bu başbakan düze çıkarmıştır. Ekonomik veriler ortadadır. IMF'ye borç azaldı diye mi inceleyeceksiniz. Türkiye'deki reel faiz şu an sıfır. Başbakan'a duble yolların mı, barajların hesabını mı soracaksın. TBMM'de çelik çomak oynamıyoruz. Ortada yanlış bir fiil varsa tespit ve tescilliyse soruşturulup araştırılır. Hadi gel bir de sizin döneme bakalım. Biz sizin dönemdeki gibi yapsak bugün halkın karşısına çıkamazdık. halk kara kaşımıza gözümüze oy vermedi. Halk 7 seçimde AK Parti'yi tasdik etmiştir." diye ekledi.

Çelik, son olarak da "Başbakan'a sabah akşam hodri meydan diyen Bahçeli, kendisiyle ilgili bir araştırma önergesi verileceğini duyunca 'bir de size bakalım' diyor. Bize bakan zaten bakıyor. Hükümetin bütün idari işlemlerini Danıştay, mali icraatları Sayıştay, yasal faaliyetleri Anayasa Mahkemesi'nin denetimine tabidir. Bildiğiniz bir şey varsa çıkarın."

banner53
Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?