banner39

Bahçeli'ye göre hedef eyalet sistemi

Antalya'da Belediye Başkanları toplantısında konuşan Bahçeli'nin gündeminde Büyükşehir Yasası vardı. Bahçeli, amacın eyalet sistemi olduğunu söyledi

Politika 30.03.2013, 13:33 30.03.2013, 13:33
Bahçeli'ye göre hedef eyalet sistemi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya'da Belediye Başkanları toplantısının açılışında konuştu.

"Maksat eyalet yönetiminin önünü açmaktır." diyen Bahçeli, "Parti olarak büyükşehir statüsü kazanan illerimiz bizi elbette sevindirmekte ve memnun etmektedir şayet yeni kanun sosyoekonomik anlamda yeni kapı aralamayı insanımızın huzuruna katkı verecekse diyeceğimiz bir şey yoktur. Ancak bunun böyle olmadığı tümüyle sabittir. Yeni büyükşehir kanunu ile neyin amaçlandığı nereye varılmak istendiği çoktan anlaşılmıştır. Başbakan Erdoğan sonunda ağzındaki baklayı çıkarmıştır. Gizli gündeminde eyalet sisteminin olduğunu ifşa etmiştir. İmralı canisinin beklentisi de kuşkusuz buna yöneliktir. Maksat Türkiye'nin üniter yapısının bozulmasıdır, maksat eyalet yönetiminin önünü açmaktır. Bize göre bu kanunun neden olacak sakıncalar çok fazladır." dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?