banner39

Bahçeli'ye Necdet Özel cevabı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Şah konusunda Genelkurmay Başkanı ile hükümeti eleştiren Devlet Bahçeli'ye sert ifadelerle cevap verdi

Politika 24.02.2015, 13:13 24.02.2015, 13:40
Bahçeli'ye Necdet Özel cevabı

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü grup toplantısında Genelkurmay Başkanı'na sert ifadelerle yüklenen Devlet Bahçeli'ye aynı sertlikte cevap verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli'nin sözlerinin kabul edilemez olduğunu belirterek, "Onu gerçek milliyetçilere havale ediyorum. Vakti zamanında geldiğinde gerekli muameleyi yapacaklarına inanıyorum" dedi.

CHP'nin "Gazetelere el koyarız" şeklindeki açıklamalarına da sert çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Şimdi yeni bir hayal başladı. 7 Haziran'da seçimi kazanıp iktidara gelecekler, 8 Haziran'da gazetelere ve artık daha başka neleri gözlerine kestirdilerse onlara el koyacaklar. Kendilerine rehber olarak, ideal olarak Milli Şef dönemini, 1960 darbesini alanlardan başka ne beklenebilir? Biz kendimize kılavuz olarak sadece ve sadece milletimizi aldık. Milletin bize çizdiği yolda, ondan aldığımız yetkiyle ülkemize hizmet etmenin çabası içinde olduk." dedi.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugünkü grup toplantısında Genelkurmay Başkanı Özel, Başbakan Davutoğlu ve hükümeti sert ifadelerle eleştirmiş şunları söylemişti:

Büyük atamızın kemiklerini oradan buraya taşımak marifet olarak sunulmaktadır. Yarın Erzurum’u Diyarbakır’ı önüne gelene peşkeş çekeceklerdir. Özel Paşa senin için vatan nedir. Harbiye’de vatan konusun işlenirken dersi mi kırdın, okuldan mı kaçtın?

Davutoğlu sana ne demeli. Stratejik derinliğin çuvalına her şeyi koydun bir tek vatanı mı unuttun. Sayın Erdoğan sana bir şey söylemek vakit kaybıdır. sen bu defteri çoktan kapattın.

AKP’nin lügatinde erkekliğin 10’da 9’u kaçmak kalan kısmı da susmaktır. AKP bir taraftan bayrak indirirken diğer tarafta bölücülerin kılavuzluğunda bayrak dikmiştir. AKP’nin işbirlikçiliği resmilik kazanmıştır.

Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?