Bahçeli'yi reddeden cemevi: Terörist demeseydi belki

Bahçeli'yi kabul etmeyen Cemevi Dedesi Ali Ekber Yurt, "Terörist Rıza" söyleminden dolayı Bahçeli'nin özel kalemine, "Sakın gelmeyin" dediklerini söyledi.

Bahçeli'yi reddeden cemevi: Terörist demeseydi belki

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi kabul etmeyen Cemevi Dedesi Ali Ekber Yurt, "Terörist demeseydi kabul ederdik" diyerek kendini savundu. Yurt, "Terörist Rıza" söyleminden dolayı Bahçeli'nin özel kalemine, "Sakın gelmeyin" dediklerini söyledi.

El Cezire'ye konuşan Yurt, "Seyit Rıza ile ilgili 'terörist' söylemi olmasaydı belki Bahçeli'yi kabul ederdik, ama bu koşullar altında Cemevi'nde şov yapmasına izin veremezdik" dedi.

Yurt, Bahçeli'nin Cemevi ziyareti talebi ve kendilerinin reddedişlerini şöyle anlattı:

Bana öncelikle Valilik aracılığıyla Sayın Bahçeli'nin Tunceli'yi ziyaret edeceği haberi geldi. Ama resmi olarak Perşembe akşamı saat 17-18 sularında Sayın Bahçeli'nin özel kalem müdürü aradı. Cemevi'ni de ziyaret etmek istediklerini bildirdiler. Biz de kendilerine, açıkladığımız gibi Sayın Bahçeli'yi ağırlamak istemediğimizi bildirdik. 'Biz açıklama yaptık, hassasiyetlerimize özen gösterin, buraya sakın gelmeyin' dedik. 'Burada hakarete maruz kalırsanız, ayıp olur. Hem sizin için hem bizim için' dedik.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 15:04
banner53
YORUM EKLE

banner39