banner15

Bakan Ala: Yakalama kararı icra edilecek

İçişleri Bakanı Efkan Ala, “Böcek” soruşturması zanlılarına ilişkin, yakalama kararının çıkartıldığını, hükmün icra edileceğini söyledi

Bakan Ala: Yakalama kararı icra edilecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti Genel Merkezinde gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, ’Böcek’ soruşturmasına ilişkin sorusuna Ala, "Yakalama kararı çıkartıldı. Hüküm icra edilecek" cevabını verdi. Kırmızı bülten çıkarma çalışmalarının başlatıldığını anlatan Ala, bu sorunun detaylandırılarak soruşturması devam eden sorun olduğunu ve bunun 76 milyonun güvenlik sorunu olduğunu ifade etti.

Çözüm süreci kapsamında hazırlanan yeni pakete ilişkin bir soru üzerine Ala, "Türkiye’nin bu sorunu çözüm süreci adını koyduğu sorunu çözme noktasında devletin aldığı, devlet görevlilerinin aldığı inisiyatifin Meclis’te adının konması sürecidir. Bunun yasal zemine kavuşturulması sürecidir. Bugün yarın Meclis’e sunulacak" şeklinde konuştu.

Çözüm süreci kapsamında hazırlanan yeni paketin her şeyin detaylandırıldığı düzenleme değil olmadığını söyleyen Ala, "Bu düzenleme bu sorunu çözme iradesini ortaya koyan düzenlemedir. ’Bu sorunu biz çözeceğiz’ iradesi Meclis tarafından da yasalaştırılarak tamamen ortaya konmuş olacak" dedi. Bunun bir süreç olduğunu anlatan Ala, daha sonra onun üzerinde de çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2014, 15:29
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48