banner39

Bakan Bayraktar memurlara sert çıktı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Yat, uzan, para kazan, böyle bir şey yok" diyerek memurlara sert çıktı.

Politika 27.03.2013, 19:56 27.03.2013, 19:56
Bakan Bayraktar memurlara sert çıktı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşüm sürecine ilişkin, ''Şu anda aşağı yukarı 30 bölgede riskli alan ilanı yaptık. Vatandaşın talebiyle de yaklaşık 9 bine yakın birim konut riskli olarak tespit edildi'' dedi.

Bayraktar, Türkiye Tuğla ve Kiremit Zirvesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, inşaat malzemeleri arasında tuğla ve kiremidin son derece önemli olduğunu belirtti.

Son yıllarda izolasyon ve ısı yalıtımının öne çıktığına işaret eden Bayraktar, inşaat teknolojisi ve tekniğinin de çok değiştiğini ve geliştiğini vurguladı.

''YAT, UZAN, PARA KAZAN, BÖYLE BİR ŞEY YOK''

Hükümetin üreten, hizmet veren anlayışla yapıları oluşturmaya çalıştığını dile getiren Bayraktar, şunları kaydetti:

''Bunun için bizim çevre ve şehircilik il müdürlüklerimize de eskiye göre şu anda 20 misli daha çok evrak geliyor. Tabii 657 sayılı Kanun da bize uymuyor. Devlet memuru oluyor birisi, ondan sonra yat, uzan, para kazan, böyle bir şey yok. Çalışan, üreten, faydalı olan öne geçecek, ikili ilişkilerle nabız tutanlar değil. Kim üretiyorsa kim başarılıysa kim faydalıysa onlar öne geçecek. Ama siyasi kulislerde nabız tutarak öne geçenlere imkan vermemek lazım. Tarafsız, adil, üretken bir yapıyı kazanmamız lazım.''

Dünyada devletler kadar şehirlerin de yarıştığını belirten Bayraktar, ''Biz de İstanbul'daki depremselliği azaltmak, gecekonduları tasfiye etmek için yeni bir şehir kuruyoruz. Tabii çok fazla nüfus gelmemesi için buna da dikkat ediyoruz'' dedi.

Bu çalışmanın Diyarbakır, Gaziantep, Konya ve çeşitli yerlerde de yapıldığını anlatan Bayraktar, ''Önümüzdeki süreçte bu kentsel dönüşüm inşallah Türkiye'nin yeni vizyonu olacak'' diye konuştu.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?