banner15

Bakan Ergin'den Kılıçdaroğlu'na tepki

Bakan Ergin, Deniz Feneri dava dosyasını gördüğünü öne süren Kılıçdaroğlu'na "Delil ve iddialar soruşturmaya muhatap olan kişilerin avukatlarından saklanan belgeleri ve dosya içeriğini Sayın Kılıçdaroğlu nasıl görmüştür?" diyerek tepki gösterdi

Bakan Ergin'den Kılıçdaroğlu'na tepki

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, "Deniz Feneri e.V davası örtbas ediliyor." iddiasında bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Deniz Feneri davası savcılarını görevden almasının istismar edilmemesini isteyen Ergin, "Adalet Bakanı, anayasa gereği soruşturma kararına onay veren makamdır ve müdahalesi bununla sınırlıdır. Sayın Başbakan'ımızın en ufak bir dahli söz konusu değildir, olamaz zaten." dedi. Kılıçdaroğlu'nun, "Ben bu dosyayı inceledim. İçerisinde çok ciddi deliller var. Onun için ciddi bir dosyadır." beyanında bulunduğunu kaydeden Ergin, CHP liderine şu soruyu sordu: "Delil ve iddialar soruşturmaya muhatap olan kişilerin avukatlarından saklanan belgeleri ve dosya içeriğini Sayın Kılıçdaroğlu nasıl görmüştür? Bu dosya içerisinden Sayın Kılıçdaroğlu'na servis mi yapılmaktadır, yoksa gerçekten Kılıçdaroğlu, bu dosyanın içeriğini bilmemekle beraber kamuoyu oluşturmak amacıyla gerçeğe aykırı beyanda mı bulunmuştur?"

Adalet Bakanı, partisinin Hatay il teşkilatında partililerle bayramlaştı. Ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Kılıçdaroğlu'nun Ankara'da yaşanan 'yolsuzluk kavgası'nı perdelemek istediğini de dile getirdi. Ergin, şöyle devam etti: "Gündemde olan konu ve cevabının verilmesi gereken soru, CHP Ankara il başkanı istifası beraberinde yaptığı açıklamalardır. Sayın Kılıçdaroğlu, öncelikle kendi il başkanının yapmış olduğu açıklamalarla ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek durumundadır. Kılıçdaroğlu, bugüne kadar sadece itham etti, çekildi. Ama o soruların sonucunda bir tek ortaya somut bir şey çıkmış değil. Bunu da gözden kaçırmamak lazım."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2011, 18:42
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35