banner15

Bakan Yıldız: Biz gömü bulmadık

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Biz gömü bulmadık, insan kaynağımızı bulduk" dedi.

Bakan Yıldız: Biz gömü bulmadık

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti'nin 10. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen iftar programına katılmak üzere geldiği Sivas’ta sivil toplum kuruluşları AK Parti il-ilçe teşkilatları ve gençlik kolları üyeleri ile bir araya geldi. AK Parti’nin 10 yıllık sürecini değerlendiren Bakan Yıldız, geçen süre içerisinde Türkiye’de çok köklü değişikliklerin olduğunu söyledi. Yıldız, "Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi değil. Türkiye'nin çehresi değişiyor, yıllardır heba edilen kaynaklar gerçek sahibi olan halkımıza sunuluyor. Biz gömü, hazine bulmadık. Ama insan kaynağımızı bulduk." dedi.

Taştanlar Restoran'da düzenlenen programa; Bakan Yıldız, AK Parti Sivas Milletvekileri Hilmi Bilgin, Ali Turan, Mesude Nursuna Memecan, AK Parti İl Başkanı Burhannetin Kuru, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve partililer katıldı.

Bakan Yıldız, burada yaptığı konuşmada, "Bundan 10 yıl önce her şey Türkiye için anlayışı, azim ve kararlılığı içinde Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde çıktığımız yolun özeti gözler önüne serildi. Sayın Başbakanımız bütün ekibiyle birlikte yola koyulduğunda aslında bir kısım insanlar yorum yaptılar, tabiri maruz görün 'bu ayağı yanık başı kabak insanlar bir iş yapamaz, bu devlet işi ciddi iş belediye başkanlığına benzemez' dediler. Önümüze birçok engel koydular. Enflasyon canavardı dediler, şimdi kuzuluğundan bahsediliyor, enflasyon düşmez dediler düştü.

Bütün bunlar bizim temel öğretilerimizdi. 'Muhtar olamaz nereden başbakan olacak' dendi; ama her zaman bir kısım insanlarca tartışılan, hatta cehaleti başına kakınç edilen vatandaşımızın sağduyusu ile bakın neler oldu. Biz daima Allah'a güvendik ve o ışıkla beraber, halktan aldığımız destekle bu işi başaracağımızı biliyorduk. Kuruluşundan 14 ay kadar sonra dünyada yakın siyaset tarihinde ender rastlanır şekilde iktidara geldik." dedi.

Halkın kendi çocuklarını, kendi ruh ve mana ikliminde olan AK Parti insanını, kendine hizmet edeni sevdiğini belirten Yıldız, bundan sonra AK Parti'nin kendi koyduğu hedefleri, kendi yükselttiği çıtasının her zaman yanı başında olduğunu dile getirdi.

AK Parti’nin son 10 yıl içerisinde daima doğruyu yapmaya çalıştığını aktaran Yıldız, "Doğruyu yaptıkça güçlendi, güçlendikçe daha çok doğruyu yapmak arzusunda oldu. Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi değil. Türkiye'nin çehresi değişiyor, yıllardır heba edilen kaynaklar gerçek sahibi olan halkımıza sunuluyor. Biz gömü, hazine bulmadık. Ama insan kaynağımızı bulduk. Çaresizlerin çaresi olacağımıza söz verdik. 10 yılda AK Parti yol oldu, köprü oldu, okul oldu, hastane oldu." diye konuştu.

Konuşmaların ardından iftar yemeğine geçildi. İftar sonrasında Bakan Taner Yıldız, AK Parti’nin 10. yılı için hazırlanan ve üzerinde AK Parti amblemi olan pastayı kesti ve tattı. Yıldız, tarihi Sivas Ulu Cami’de teravih namazı kıldıktan sonra belediye tarafından düzenlenen 'Buruciye Yaz Akşamları' programına katıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2011, 22:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35