banner15

Bakan Yılmaz: Biraz daha sabır

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Terörün sonunu getireceğiz ancak biraz daha sabır gerekiyor" dedi.

Bakan Yılmaz: Biraz daha sabır

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, terörle mücadelenin azim ve kararlılıkla devam ettiğini belirterek hükümet olarak terörü sona erdireceklerini ancak bu yolda biraz daha tahammül ve sabır gerektiğini söyledi.

Sivas Valiliği tarafından Büyük Otel’de şehit aileleri, gazi ve gazi ailelerine verilen iftar yemeğine katılan Bakan Yılmaz, şehit ailelerin masasını tek tek dolaşarak tokalaştı. İftar sonrasında yaptığı konuşmada duygulu anlar yaşayan Bakan Yılmaz, bu ramazanın ülkenin her türlü sıkıntılardan kurtulmasına vesile olması temennisinde bulundu. “Din ve devlet için, vatan ve millet için birlik ve dirlik için can veren şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun” diyen Bakan Yılmaz, şehit yakınlarının sabırlı olmalarını istedi.

Hükümet olarak terörü sona erdireceklerini ancak biraz daha tahammül ve sabretmek gerektiğini belirten Yılmaz, “Kardeşliğimize birliğimize, bu vatandaki müşterekliğimize terör, şiddet ve silah kullananlara karşı hep dik durduk, bundan sonra da dik duracağız. Demokrasiden ve hukuktan ayrılmadan var gücümüzle bu terörün sonunu getireceğiz. Bu vatan uğruna şehit düşen evlatlarımızın yakınlarını aziz emanet olarak bildik. Şehit ailelerimiz eğer eksik kaldığını gördükleri bir şey varsa bizlere iletsinler. Biz Milli Savunma, İçişleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlıkları olarak acaba şehit ve gazilerimiz adına ihmal ettiğimiz eksik kalan bir husus var mı diye bir çalışmamız var. Tüm kardeşlerimizin eksiği varsa bize ilettiklerinde bu çalışmada kullanırız. Türk milleti bir ve beraber olarak, kararlılıkla yürüdüğü müddetçe aşamayacağı engel yoktur. 21. yüzyıla girerken ülkemizi zengin millet, güçlü toplum, ileri demokrasi ve lider ülke yapmak istiyoruz. Bunun için bir ve birlik olmamız lazım. Sizlerin de dualarına talibiz” dedi.

Bakan Yılmaz, konuşmasında duygulu anlar yaşadı. Gözleri dolan Yılmaz, konuşmasını güçlükle tamamladı. Şehit aileleriyle resim çektiren Yılmaz, bizzat görüşmek isteyen aileleri dinledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2011, 21:42
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35