Bakan Yılmaz: Halkımız en güzel cevabı sandıkta verecektir

Kalkınma Bakanı Yılmaz, "Birileri çözüm sürecini sabote etmek istiyor. Çözüm süreci sonuçlanmasın istiyor ama ben inanıyorum ki 30 Mart seçimlerinde halkımız tuzak kurmak isteyenlere en güzel cevabı sandıkta verecektir" dedi.

Bakan Yılmaz: Halkımız en güzel cevabı sandıkta verecektir

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Birileri çözüm sürecini sabote etmek istiyor. Çözüm süreci sonuçlanmasın istiyor ama ben inanıyorum ki 30 Mart seçimlerinde halkımız tuzak kurmak isteyenlere, Türkiye'nin önünü kesmek isteyenlere, çözüm sürecini aksatmak isteyenlere en güzel cevabı sandıkta verecektir" dedi.

Gevaş ilçesindeki temaslarının ardından Çatak'a giden Bakan Yılmaz, Kaymakam Uhud Emre Koyuncu, Belediye Başkanı Emin Babur ve parti teşkilatını ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Daha sonra ilçede kendisini bekleyen vatandaşlarla sohbet ederek sıkıntılarını dinleyen Yılmaz, Çatak Yatılı Bölge Okulunda verilen yemeğe katıldı.

Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Çatak'a ilk kez geldiğini bildirerek, çok güzel bir tabiata sahip olan Çatak'ta, bu güzelliklerin değerinin bilinmesi gerektiğini söyledi.

Çatak'ın ceviz ve bal bölgesi olduğunu, dağlarında şifalı bitkilerin yetiştiğini anlatan Yılmaz, Türkiye'nin en önemli sorunlarından birinin kırsal alanlardaki yerleşim birimlerinde planlamanın yapılmaması olduğunu ifade etti.

Yılmaz, köylerin düzenli yapılaşmasıyla hizmetlerin daha verimli götürülmesinin mümkün olacağına dikkati çekerek, çözüm süreci ile birlikte ülkede uzun zamandır şehit haberleri yapılmadığını dile getirdi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. yıl dönümü dolayısıyla tüm şehitlere rahmet dileyen Yılmaz, şöyle konuştu:

"Uzun zamandır şehit haberleri almıyoruz. Kardeş kavgası bitsin, anneler ağlamasın diyoruz. Kendi enerjimizi içimizde harcamayalım, dünyayla rekabette harcayalım diyoruz. Kaynaklarımız boşa harcanmasın, kalkınmaya harcansın diyoruz. Ama birileri bunu istemiyor. Bakın son dönemlerde yaşananları bir gözden geçirin. Birileri çözüm sürecini sabote etmek istiyor. Çözüm süreci sonuçlanmasın istiyor. Ama ben inanıyorum ki 30 Mart seçimlerinde halkımız tuzak kurmak isteyenlere, Türkiye'nin önünü kesmek isteyenlere, çözüm sürecini aksatmak isteyenlere en güzel cevabı sandıkta verecektir."

Yılmaz, laf değil hizmet partisi olduklarını, birilerinin bol bol slogan atabileceğini ancak AK Parti'nin tek derdinin hizmet olduğunu vurgulayarak, çocuklara güzel bir gelecek bırakmak için huzur ortamının sağlanması, yatırımın olmasını istediklerini kaydetti. 

Türkiye'nin 30 yılını heba ettiğine işaret eden Yılmaz, bir 30 yılı daha heba etmek istemediklerini belirtti.

Yılmaz, İran'la, Irak'la ticaretin artırılması gerektiğinin altını çizerek, "Neden komşularımızla kavgalı olalım. Eski Türkiye'yi bir kenara bırakalım. Yeni Türkiye'yi, kalkınmış, demokratik Türkiye'yi birlikte inşa edelim. Bütün illerimiz de bundan faydalansın" diye konuştu. 

BDP'LİLERLE SOHBET ETTİ

Programın ardından ilçe merkezindeki esnafı gezen Bakan Yılmaz, BDP seçim bürosu önünde bekleyen partililerle de tokalaşarak bir süre sohbet etti.

30 Mart seçimlerinin Türkiye ve Van için hayırlı olması temennisinde bulunan YIlmaz, "Barış ve huzur içinde bir seçim olmasını istiyoruz" dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2014, 20:04
banner53
YORUM EKLE

banner39