banner39

Balans ayarı hayali kuranlar Silivri'de

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye'de, ''kriz olsun da şu AK Parti'den kurtulalım'' diyen bedduacılar olduğunu söyledi.

Politika 04.08.2012, 00:05 04.08.2012, 00:05
Balans ayarı hayali kuranlar Silivri'de

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti Bayburt İl Başkanlığı'nı ziyareti sırasında  önemli açıklamalarda bulundu.

Bozdağ, AK Parti Bayburt İl Başkanlığı'nı ziyareti sırasında partililere hitaben yaptığı konuşmada, kendilerinden öncekilerin eğer hızlı bir şekilde hareket etselerdi, bugün Türkiye'nin sorunlarının başka olacağını belirterek, ''Bugün yaşadığımız sorunların hiçbirini yaşamazdık. Allah'a şükür Türkiye'nin ekonomisini her alanda güçlendirdik. 2001 krizinden sonra IMF'den borç alan Türkiye, IMF para verirken, 'ben size parayı veririm, ama parayı yönetecek adamı da vereceğim' dayatmasını yapan IMF, bunu kabul eden hükümet, sonra Kemal Derviş'in gelip bakan olması, o emrediyor, hükümet şakır şakır yapıyor'' dedi.

'MİLLETİN İSTEMEDİĞİ BİR YOLDDAN YÜRÜMEDİK'

Kriz duacılarının ve kriz tellallarının dediklerinin bu ülkede olmadığını, olmayacağını da belirten Bozdağ, şunları söyledi:

''Neden? Çünkü at binenin, kılıç kuşananındır. Bu atın üzerinde sahibi var, bu işi bilenler var. Onun için kriz tellalları boş yere kendi kendilerine hayal kurmasınlar. Türkiye'de AK Parti iktidarda olduğu sürece ne ekonomik krizler, ne de siyasi krizler asla yaşanmaz. Bizden önce 28 Şubat krizi vardı, ondan sonra darbeler var, 28 Şubat, 27 Nisan dönemleri var. Bizden öncekilere baktığımız zaman siyasal krizlerde hep ne yapılmış, siyaset kenara çekilmiş. İşte 12 Mart 1971, muhtırayı veriyorlar siyaset esas duruşa geçiyor, muhtırayı verenler ne derse Meclis onun noterliğini yapıyor. İşte 27 Nisan 2007, e muhtırası oldu. O zaman biz ne yaptık, sizin seçtiğiniz kadrolar, şunu yaptık. O bildiriyi yırttık, çöpe attık. Milletin emanetine sahip çıktık. Milletin verdiği yetkiyi Ankara'da başkalarıyla paylaşmadık. 'Ankara'da sadece milletin dediği olacak' dedik ve onun mücadelesini verdik. Hamdolsun bugün geldiğimiz noktada Türkiye siyasi krizlere de kotalı bir ülke haline gelmiştir. Sebebi emanete sahip çıkan kadrolar sayesindedir.

Bozdağ, bu süre içinde millete rağmen bir işin altına imza atmadıklarını ifade ederek, ''Milletin istemediği bir yolda yürümedik. Milletin, 'yapma' dediğini yapmadık, çünkü bizim hiza ve istikamet alacağımız tek bir göz var o da milletin gözüdür. Sadece milletin gözüne bakarız. Bundan sonra da milletin gözüne bakarak hiza ve istikamet alacağız, milletimizle beraber yolumuzu yürümeye devam edeceğiz'' dedi.

12 Eylül 1980 darbesini yapan generallerin yargının önünde hesap verdiğini vurgulayan Bozdağ, ''Onun içindir ki 28 Şubat sürecinde milletin iradesine ve demokrasisine balans ayarını verdiğini söyleyenler, bugün yargıda hesap veriyorlar. 2003'den sonra AK Parti iktidara geldi diye, yeni balans ayarı vermek hayali kuranlar, bu tür çalışmalar yaptıkları iddiasıyla Silivri'de yargıya hesap veriyorlar. Öyle ki bugün geçmişte darbe yapmış olanların hepsi, darbe teşebbüsü yapanlarla ilgili, TBMM'de araştırma komisyonu kurulmuş, bu konuları araştırıyor ve bunları soruşturuyor'' diye konuştu.

 

banner53
Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü