banner39

Balbay: CHP'den aday olurum

Ergenekon davası tutuklu sanığı gazeteci Mustafa Balbay, CHP'den milletvekili adayı olmaktan mutluluk duyacağını, aday olacağı yerin ise partinin takdiri olduğunu söyledi.

Politika 08.03.2011, 14:30 08.03.2011, 14:30
Balbay: CHP'den aday olurum

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP'den milletvekili adayı olup olmayacağı tartışılan Mustafa Balbay, aday olmak istediğini söyledi. Avukatı aracılığıyla açıklama yapan Balbay, CHP'nin bir siyaset kazanı olduğunu belirtti. Balbay, "Bende o kazanın içinde yoğrulmaktan mutluluk duyacağım. Aday olarak gösterileceğim yer konusunda ise hiçbir tercihim bulunmamaktadır. Bu yer mesleğimin ilk 10 yılını geçirdiğim İzmir'de olabilir son 20 yılını geçirdiğim Ankara'da. Hatta ikamet ettiğim yer olan Silivri dahi olabilir. Ancak ikamet değişikliğini şu aşamada yapamadım. Bu da tutuklulukta 3. yılına girmiş bir gazeteci için çok da sorun olmasa gerekir." dedi. Balbay, bu konunun tamamen CHP Genel Merkezi'nin takdirinde olduğunu kaydetti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bir açıklamasında Balbay'ın aday olması durumunda bundan mutluluk duyacağını belirtmişti.

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?