banner39

Barzani'ye mektup gitti, İP kasedi yayınladı!-VİDEO

İşçi Partisi, Abdullah Öcalan'ın 1999 yılında sorgu sırasında çekilen görüntülerinin Barzani ile ilgili bölümünü, Öcalan'ın mektubunun Kuzey Irak'a ulaştırıldığı gün yayınladı

Politika 11.02.2014, 17:43 11.02.2014, 18:53
Barzani'ye mektup gitti, İP kasedi yayınladı!-VİDEO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Abdullah Öcalan'ın Mesut Barzani'ye "Çözüm Süreci"ne destek vermesi için yazdığı tahmin edilen mektubunun Kuzey Irak'a ulaştığı gün, İş Partisi, onun sorgu sırasında Barzani ile ilgili söylediklerini içeren bir kasedi servis etti.

İşçi Partisi (İP), Öcalan'la ilgili görüntülerin 6 ve 7. bölümlerini paylaştı. 15 yıl önceki sorguda Abdullah Öcalan Türklükle ilgili bomba sözler söylüyor.

Barzani ve Talabani'yi nasıl devirebileceğini anlatan Öcalan konuşmasının sonlarına doğru şunları söylüyor;"Kendimi her Türk'ten daha Türk gibi hissediyorum. Hiç bir Milliyetçi Türk benden daha iyi Türk değildir"

İmralı'da HDP Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreyya Önder ve Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana ile 25 Ocak'ta görüşen Abdullah Öcalan'ın Irak Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye gönderdiği mektup, dün Kuzey Irak'a giden Zana ve Önder tarafından bugün Selahaddin kentinde Mesut Barzani'ye verildi. Öcalan'ın Kürtçe kaleme aldığı bir sayfalık mektubunda, Kürt Ulusal Kongresi ve Rojava konusu dışında çözüm ve barış sürecine destek verilmesini de istediği öğrenildi.

 

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?