banner39

Başbakan: 17 Aralık ihanet hareketidir-CANLI

Başbakan Erdoğan, 17 Aralık operasyonlarını Türkiye tarihinin en ahlaksız komplosu olarak nitelendirdi.

Politika 14.01.2014, 11:59 14.01.2014, 13:02
Başbakan: 17 Aralık ihanet hareketidir-CANLI

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan'ın gündeminde 17 Aralık operasyonları var. Erdoğan, bu operasyonları Türkiye tarihinin en ahlaksız komplosu olarak nitelendirdi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Yolsuzluk kisvesi altında Türkiye'de karanlık bir kaos ortamı oluşturulmak istendi. 17 Aralık sabahından itibaren gelişmeleri son anına kadar soğuk kanlı bir şekilde izlediğimizi söyleyebiliriz. Biz tedbirlerimizi aldık. Çok hızlı bir şekilde devreye girdik. 17 Aralık, öngörülerimizin çirkin tezahürü oldu. Milletin seçilmiş hükümete muhabettini hesaba katmadılar.

Bu tezgahı tertipleyenlerin hesaba katmadıkları başka şeyler de vardı. Adeta bir taşla kuş katliamı yapabilir miyiz diyorlardı. Türkiye üzerinde kimin ne emeli varsa, ne kirli planı varsa bu operasyon üzerinden gerçekleştirmeye çalıştılar.

Türkiye'nin dış ticaret hamlelerini bozalım dediler. 2023 hedefini, istikrarlı büyümeyi engelleyelim dediler. Mavi Marmara'da, Irak'ta, Mısır'da, Suriye'de dik duruşun, vicdani direnişin intikamını alalım dediler.

İtibarı her geçen gün artanın Türkiye'nin yükselişini durduralım dediler. Kan akıtılmayan Türkiye'de yeniden çatışmaları başlatalım dediler. Şimdi çıkıp bize dış mihrakları soruyorlar. Allah aşkına soruyorum, bu darb girişimi eğer başarılı olsaydı, kazanan kim olacaktı. Bu operasyondan kazananın Türkiye olacağını söyleyecek tek kişi bulabilir misiniz. Dikkatiniz çekiyorum. Bu operasyon  milli olan ne varsa ona kastetmiştir.

Hükümete kastetmiş dolayısıya milli iradeye kastetmiştir. Halkbanka kastetmiş, dolayısıyla ekonomimize kastetmiştir. Milil İstihbarat Teşkilatımız'a kastetmiştir. Suriye'deki Bayırbucak Türkmenleri'ne yardım götürmeye çalışıyor MİT, Adana'dan bir savcı kalkıyor onu engellemeye çalışıyor. Bu beyefendi (Savcı) Reyhanlı operasyonunda neredeydin. Niye gidip ona el koymadın.

Milil teşkilata yönelik hasmane bir tutum kesinlikle insani değildir. Bir savcı milli çıkarlara kastetmiştir. Kendi ülkesine değil, ülkesinin düşmanlarına başarı getirir. Kendi ülkelerinin dahi milli kurumlarını neden hedef alıyor. Milli istihbarat Teşkilatı'nın 26. maddesine bakıldığı zaman orada her şey bellidir.

Uluslararası camianın elinde maşa olmuş bir örgüt adeta bu ülkenin kuruluşlarını hedef alıyor.

Benim ifadelerimi manşete çekti diye gazete yöneticileri ifadeye çağrılıyor.

Bir savcı ülkeyi kaosa sürükleme cürretinde bulunuyor.

Sahte delillerle, tasarlanmış senaryolarla insanların nasıl mahkum edildiğini şimdi daha iyi anlayabiliyoruz.

Haşhaşiler denilen gözü dönmüş bir gizli örgütün, devlet bünyesini nasıl esir almaya çalıştığını tarihte de gördük.

Bu örgütün ayakları yürütmenin içinde de var.

Bir virüs gibi sinsice bünyeye yerleşmişler. Ama bu bünye bu virüse teslim olacak kadar küçük değil.

Acırsanız, acınacak hale gelirsiniz.. Nasıl bir takiyenin, nasıl bir çürümüşlüğün olduğu ortaya çıkacak.

Yorumlar (0)
31
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?