banner39

Başbakan, 28 Şubat'taki basını hatırlattı

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, basın özgürlüğü diye haykıranlara 28 Şubat'taki gazete manşetlerini hatırlattı

Politika 08.03.2011, 11:59 08.03.2011, 13:05
Başbakan, 28 Şubat'taki basını hatırlattı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ergenekon tutuklamalarına ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, bazı medya mensublarının tutuklanmalarına ilişkin olarak, "Tutuklanan 27 kişiden biri bile gazetecilik mesleğinden dolayı içeride değil. Bütün tutuklamalar davalardan dolayıdır. Hükümetin bir ilgisi yoktur. Bu süreç uzamasın bir an önce karar verilsin gayreti içindeyiz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, basın kuruluşların demokrasiyi rafa kaldırma operasyonlarında nasıl görev aldığını, 28 Şubat sürecindeki manşetlerin nerede hazırlandığını çok iyi bildiklerini söyledi.

Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada, Ergenekondavası kapsamında bazı basın mensuplarının tutuklanması sonrasında hükümete yönelik eleştirilere cevap verdi. Erdoğan, tartışmanın mecrasından çıkarılarak hükümet aleyhine bir kampanyaya dönüştürülmek istendiğini ifade etti. Erdoğan, basın ve ifade özgürlüğünü savunanların 28 Şubat ve öncesinde, sonrasında nasıl başlıklar attıklarını hatırlattı.

Erdoğan, kendilerinin içinde olmadıkları yargılama süreci hakkında görüş istenmesinin yanlış olduğuna işaret ederek, "Hükümet durulması gereken yerde durmaktadır." dedi.

Erdoğan, basın kuruluşların demokrasiyi rafa kaldırma operasyonlarında nasıl görev aldığını çok iyi bildiklerine işaret ederek, "28 Şubat sürecinde manşetlerin nerelerde hazırlandığı, ısmarlama manşetler atıldığı ve köşe yazarlarının ellerine nasıl konular tutuşturduğunu gördük." dedi.

 

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?