banner39

Başbakan Davutoğlu Erzurum'da Bahçeli'ye yüklendi

Başbakan Davutoğlu, Erzurum ilk kongresinde MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye yüklendi. Davutoğlu, Bahçeli'nin hiçbir Tuncelili ile kucaklaşmadığını savundu

Politika 29.11.2014, 13:23 29.11.2014, 15:16
Başbakan Davutoğlu Erzurum'da Bahçeli'ye yüklendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Erzurum'da yaptığı konuşmada, Bahçeli'nin Tunceli'de hiçbir vatandaşla kucaklaşmadığını belirterek, "Bu nasıl beraberlik?" diye sordu.

Davutoğlu, "Bahçeli sözümüzü dinledi, Tunceli'ye gitti. Bir tek Tunceli ile kucaklaştı mı? Bu nasıl beraberliği savunmak?" dedi.

Erzurum'da partisinin ilk kongresinde konuşan Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Tunceli’ye yaptığım ziyaret sonrasında Bahçeli bizi ihanetle suçladı. ‘Gidin’ dedik, gitti. Sözümüzü dinledi. Bu güzel bir işaret. Esnafı ziyaret edeceğim dedi, edebildi mi? Cemevine gideceğim dedi, gidebildi mi? Bu nasıl vatanın birliğini savunmak. Biz AK Parti olarak Türkiye’nin her yerinde varız. Biz de Tunceli’ye gittik. Herkesle kucaklaştık ve onurla bir kongre gerçekleştirdik. Bahçeli ne yaptı? Ankara’da söyleyeceklerimi söyleyeceğim inadıyla geldi, Valilik önünde kendi partililerine konuştu. Sizi vatanın her bir köşesinde bekliyoruz.

Türkiye’nin her yerine gideceğim, bu soruyu soracağım. Ankara’da oturarak gece gündüz bu dava için çalışan AK Parti kadrolarına kimse ihanet isnat edemez. Bahçeli, "Devlet el öpmez" diyor. Biz de diyoruz ki devlet el öptürmez, millete diz çöktürmez. Madem el öpmek polemik oldu. Devlet Bey devlet derken herhalde kendisini kastediyor.

VATANDAŞA KİMSE EL ÖPTÜRMEYECEK

Bütün devlet erkanına başbakan olarak talimat olarak söylüyorum: Hiç kimse vatandaşa el öptürmeyecek.

Bahçeli, devleti koruyacağım diye devleti kullanarak halka zulmeden tek parti dönemine sahip çıkıyor.  Erzurum’a gelsin yaşı yetenlere sorsun tek parti dönemi nasıldı diye. O diyor ki devleti yaşat da insan ne olursa olsun, biz de diyoruz ki devleti yaşat ki insan yaşasın.

SEYİD RIZA'YA, MENDERES'E ZULMEDİLMİŞTİR

Vaktinde hata yapılmıştır, zulmedilmiştir.  Dersim olaylarında Seyit Rıza’ya zulmedilmiştir. Adnan Menderes Yassıada’da idam sehpasına giderken Yassıada yargıçları zulmetmiştir.  Yaşları büyütülerek idam edilen Erdal Eren’e de zulmedilmiştir. Siz başı örtülü vekil Meclis’e girdi diye ‘dışarı’ tempolarına sessiz kalmış olabilirsiniz ama biz kalmayacağız. Eski Türkiye anlayışı bitmiştir. Eski Türkiye alışkanlıklarına sahip çıkanlar Bahçeli gibi tarihin çöplüğünde yer alırlar.

CHP İLE İŞBİRLİĞİ HALİNDE TUNCELİ’YE GİTTİ

Bahçeli Tunceli’ye gideceğim deyince ilk destek Hz peygambere küfreden  CHP’li vekilden geldi. Adını zikretmeyeceğim. Bahçeli, CHP ile işbirliği halinde Tunceli’ye gitti. Tek parti dönemini savunursa Bahçeli, Türkiye’nin bir çok köşesine gidemez.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?