banner15

Başbakan Davutoğlu: Hiç kimseyi dışlamayacağız

Seçimden sonra ilk kez geldiği İstanbul'da konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, hiç kimseyi dışlamayacaklarını söyledi

Başbakan Davutoğlu: Hiç kimseyi dışlamayacağız

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Seçimlerden sonra İstanbul'a ilk kez gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Atatürk Havalimanı'nda kendisini karışlayan kalabalığa seslendi.

Başbakan Davutoğlu, "Bu seçimin mağlubu yoktur, hiç kimseyi dışlamadık, dışlamayacağız. Bu seçimin galibi vardır. Bu seçimin galibi, bütünüyle 78 milyon vatandaşımızdır, aziz milletimizdir, ülkemizdir, demokrasimizdir ve bu seçimlerin galibi AK Parti kadrolarının millet aşkıdır." dedi.

Başbakan Davutoğlu konuşmasında şunları söyledi: Hiç kimsenin kalbini kırmadık, hiç kimseyi üzecek tek bir kelam etmedik. Hiç kimseye bu yenilgi dolayısıyla tepeden bakmadık. Bizim için iki grup vatandaşımız vardır; bugün AK Parti'ye oy verenler, yarın verecek olanlar.

Milletimiz, hamdolsun 3 Kasım 2002'de 1,5 yıllık bir partiye yüzde 34,5 bir oyla o zaman iktidarı, ilk iktidarı vermişti. Sonra oylarımız hep yükseldi. Nice seçimlerden hep başımız dik çıktık. Şimdi 14 yıl sonra tekrar 2011 oranlarına ulaşarak, dünya demokrasi tarihinde böyle bir şey yoktur, 14 yıl iktidardan sonra 13 yıl, tekrar bu sefer yüzde 49,5'la bize millet güvenini gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 14:33
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35