Başbakan Erdoğan, Batman'da konuşuyor-CANLI

Başbakan Erdoğan partisi tarafından Batman'da hazırlanan mitingde konuşuyor. Erdoğan'ın gündeminde 17 Aralık sonrasında yaşanan gelişmeler var

Başbakan Erdoğan, Batman'da konuşuyor-CANLI

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yerel seçim çalışmalarına devam eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Batman mitinginde halka sesleniyor.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

''Sizden çözüm sürecini daha sıkı sahiplenmenizi rica ediyorum. Türkiye'ye aynı dille, aynı üslupla konuşamayanlar, Türkiye'yi bir bütün olarak kucaklamayanlar işte bu süreçten rahatsız oluyorlar. İşte BDP, gerilimi siyaset tarzı yaptığı için, silahların gölgesinde siyaset yapmaya alıştığı için işte bu süreçten rahatsız oluyor. Şimdi elinden istismar araçları kayıp gidiyor. Gençlerin yaşıyor olması, kanın durması, gözyaşının durması, yoksulluğun sona ermesi BDP'nin elindeki istismar aracını alıyor ve BDP bundan rahatsız oluyor.

Bize siz nasıl destek verdiyseniz Kırşehir, Çorum ve Konya da aynı şekilde destek verdi. Türkiye gerçekten kucaklaşıyor, helalleşiyor, bir oluyor kardeş oluyor, hep birlikte Türkiye oluyor. Biz size sevdalıyız, aşığız. Biz dertliyiz dertli. Biz yola çıkarken bir şey söyledik. Tek millet dedik. Biz sizlere hizmetkar olmaya geldik. BDP diyor ki 'biz Kürtlerin temsilcisiyiz.' Hadi canım sende. Elinde silahla dağlarda dolaşmaktan başka ne yaptınız? Barış elde silahla olmaz. Barış kavli leyyin ile olur, tatlı dille olur, hizmetle olur. İşte biz sizi seviyoruz. İşte barışın temsilcileri burada. Bu ülkede barışın teminatı biziz. Onun için bu reformları yaptık. Yapmaya devam ediyoruz.

Son zamanlarda bir gelişme var. Şimdi artık Pensilvanya'dan kasetler geliyor. Bakınız, seçimde bunlar sizi yanıltabilir. Başka oyunlar oynarlar. Oy pusulası üzerinde AK Parti'nin sütununa oyu vururken oraya 'Esma yazın' da diyebilirler. Sakın bu oyuna gelmeyin. En ufak bir yazı olmayacak. Sadece mühür.

sürecek

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2014, 14:33
banner53
YORUM EKLE

banner39