Başbakan Erdoğan Mardin'de konuşuyor-CANLI

Mardin'de konuşan Başbakan Erdoğan, iki gündür yeniden başlayan eylemler için siyaset ve iş dünyasına "sorumululuk" çağrısında bulundu

Başbakan Erdoğan Mardin'de konuşuyor-CANLI

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, partisi tarafındna Mardin'de düzenlene mitingde konuşuyor. Erdoğan'ın gündeminde Berkin Elvan'ın ölümünden sonra yaşananlar var. Erdoğan, hem siyasetçileri hem de iş dünyasını sorumlu davranmaya çağırdı.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Buradan hem Mardin’e hem Türkiye’ye sesleniyorum, bu senaryolara tuzaklara karşı 77 milyon aziz milletimin sabırlı uyanık sağ duyulu olmasını özellikle rica ediyorum. Bütün siyasi partilere sorumlu davranma çağrısını yapıyorum. Bütün medya kuruluşlarına sorumlu davranma çağrısı yapıyorum. Olayları tahrik etmeye çalışan işveren örgütlerine, sendikalara sorumluluk çağrısı yapıyorum.

Kimin ne meselesi varsa meselesini 30 Mart’ta sandıkta çözsün. Bakıyorum ki bazı iş verenler sosyal medya yoluyla tahrikler yapıyorlar. Sokaklara çıkmakta sokağa itmek de asla çözüm değildir. Seçime 18 gün kala sokakları ateşe vermeye çalışmak demokratik bir duruş değildir. Bu ülkeyi millet idare ediyor. Sandık yoluyla söyleyeceğini söyleyecek. 30 Mart’ta millet iktidara da muhalefete de mesajını çok net biçimde verecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2014, 17:27
banner53
YORUM EKLE

banner39